Het heeft het Afdeelingsbestuur genoegen gedaan, dat de Wet houder en ook de Brandweercommandant voor de dezerzijds ont wikkelde bezwaren wel ontvankelijk bleken te zijn. Als tegemoet koming tegen het sluiten van de overeenkomst betreffende het in gebruik geven van een brandmelder, alsmede tegen de betaling der door B. en W. daarvoor vastgestelde vergoeding van 120. per jaar, verklaarden Burgemeester en Wethouders zich n.1. bereid een overeenkomst met de Afdeeling aan te gaan, waarbij onder bepaalde voorwaarden, ten aanzien van de op 1 Juli 1930 bestaande bioscooptheaters, aan de leden der Afdeeling een brandmelder ter beschikking wordt gesteld, voor welks onderhoud een jaarlijksche vergoeding van 60.per brandmelder verschuldigd is. Bij wijze van minnelijke schikking heeft de Afdeeling dit voorstel van B. en W. aanvaard, waarna de overeenkomst door beide par tijen is geteekend. Weliswaar beteekent nu de invoering van het nieuwe brandmel dingssysteem voor elk theater een verhooging van gemiddeld 32.50 per jaar, maar daar staat tegenover, dat zonder het verzet van het Afdeelingsbestuur elk theater jaarlijks nog 60.meer zou hebben moeten betalen, welk bedrag thans bespaard kan worden. Mocht het der Afdeeling dus eenerzijds gelukken eenige voor deden te behalen ten aanzien van de Zakelijke Belasting op het Bedrijf en het brandmeldertarief terloops zij opgemerkt, dat de Amsterdamsche Raad een wijziging heeft gebracht in de Verorde ning op de Vermakelijkheidsbelasting, welke ten gevolge heeft, dat voor vertooning van films betreffende onderwerpen van weten schap, nijverheid, landbouw en handel, welke als zoodanig door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring zijn goedgekeurd, eene reductie tot een vierde gedeelte van het bestaande tarief kan worden verleend aan den anderen kant heeft zij met haar pogen om de Personeele Belasting voor de bioscopen afgeschaft te krijgen, of althans een uitzonderingstarief vastgesteld te zien, waardoor het bedrijf van dezen zwaren, tevens onrechtmatigen last aanmerkelijk verlicht zou zijn geworden, geen succes gehad. Op het door de Afdeeling dienaangaande tot den Gemeenteraad gericht verzoek ontving zij nul op het request. Op het eind van het verslagjaar heeft het afdeelingsbestuur be- 89

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 80