sloten aansluiting te zoeken bij het in het leven geroepen Comité van Actie tegen de toepassing van de Precarioverordening. Deze op 30 Januari 1930 door den Raad vastgestelde verorde ning, die met 1 Januari 1930 in werking is getreden, blijkt n.1. in hare toepassing een verzwaring der lasten te beteekenen. Nadat het Afdeelingsbestuur de gegevens heeft verzameld, zal het in overleg met genoemd Comité tegen de Verordening, zooals ze thans is samengesteld, met kracht gaan ageeren, in het ver trouwen, dat de Raad zal inzien, dat er eens een eind moet komen aan het voortdurend opdrijven der op de bedrijven drukkende lasten. Uit het voorgaande blijkt, dat het Afdeelingsbestuur steeds, wanneer het bedrijf op eenigerlei wijze door overheidsmaatregelen bedreigd wordt, naar buiten optreedt om te pogen de nadeelen tot de geringst mogelijke proporties terug te brengen. Ook met tal van interne aangelegenheden heeft het afdeelings bestuur zich onledig gehouden. Het heeft terwille van de filmverhuurders eene regeling getrof fen, waarbij het den vertegenwoordigers van filmverhuurkantoren, die om zakelijke redenen de Amsterdamsche bioscooptheaters moe ten bezoeken, mogelijk wordt gemaakt, op vertoon van hunne ver tegenwoordigers-diploma's belastingvrije toegangsbiljetten te ver krijgen. Verder heeft het Afdeelingsbestuur eene regeling getroffen met de Amsterdamsche afdeelingen der Ancient Order of Foresters, aan de hand waarvan wekelijks circa 250 leden dier afdeelingen, die tengevolge van de crisis geen werk hebben, kosteloos toegang wordt verleend tot de Amsterdamsche bioscooptheaters. Aandacht is geschonken aan het Bureau voor Muziek-Auteurs- rechten (BUMA), die, doordat zij niet meer de vertegenwoordiging heeft van de „Genossenschaft zur verwertung Musikalischer Auf- führungsrechte" (,,GEMA") te Berlijn, een naar de meening van het Afdeelingsbestuur onvoldoende reductie op de bestaande con tracten heeft verleend. En verder heeft het Afdeelingsbestuur wederom contact gezocht met den Directeur der Gemeentelijke Electriciteitswerken, teneinde de electriciteitstarieven verlaagd te krijgen. In overleg met den Hoofdcommissaris van Politie heeft het Af deelingsbestuur een eind weten te maken aan de verspreiding, door 90

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 81