een theater-directie, van reclamebiljetten, die, wat vorm en inhoud betreft den indruk maakten van een politiebericht, waardoor de vrees niet denkbeeldig kon worden geacht, dat aan de feitelijke politieberichten het publiek niet meer de noodige aandacht zou schenken. Behoudens de conferenties met het Hoofdbestuur, met het „Co mité uit de vier groote steden van ons land inzake de Vermakelijk- heidsbelasting", met de hiervoren genoemde autoriteiten (de Wet houders Wibaut en Kropman, de Brandweercommandant en ver schillende raadsleden) en verder met het Comité tot Afschaffing der Zakelijke Belasting op het Bedrijf, alsmede met het Comité van Actie tegen de toepassing der Precario-verordening is het Afdee- lingsbestuur in het afgeloopen boekjaar in zeven bestuursvergade ringen bijeen geweest. Verder zijn er drie ledenvergaderingen gehouden. Op 13 Februari heeft de Jaarvergadering plaats gehad, waarin na de goedkeuring van het jaarverslag en de rekening en verant woording over 1929 herbenoemd zijn tot secretaris, de heer J. Buisman, tot penningmeester de heer J. Kroonenberg, terwijl als bestuurslid in de vacature-R. Minden gekozen is de heer C. A. H. F. Hinke. Aan het slot van de jaarvergadering heeft de administrateur, de heer A. de Hoop in een voordracht uiteengezet op welke wijze de theater-directies aan de wettelijke verplichtingen, voortvloeiende uit de op 1 Maart 1930 in werking getreden Ziektewet, konden voldoen. De tweede ledenvergadering in 1930 op den 27sten Maart ge houden heeft de agenda van de jaarvergadering van den Bond be handeld en in de derde, op 24 Juli, is het met B. en fW. gesloten compromis betreffende den nieuwen brandmelder met algemeene stemmen aanvaard. Voor de Afdeeling Amsterdam is het een bron van vreugde, dat de door haar nu bijna vier jaar geleden in het leven geroepen Stichting „BIO-VACANTIEOORD" in wijden kring steeds groei ende sympathie en belangstelling mag ondervinden. Daardoor is de stichting in staat geweest, ondanks haar nog be trekkelijk kort bestaan, het fraaie landgoed „Het Russenduin" te Bergen aan Zee aan te koopen. dat een oppervlakte van bijna 91

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 82