13 H.A. beslaat en waarop 14 jaar geleden de villa van nu wijlen den heer Augs. Janssen is gebouwd, welke spoedig voor het vacan- tieoord der stichting zal worden veranderd en ingericht. De „burcht" van BERGEN AAN ZEE zal aanstonds het toe vluchtsoord worden voor de arme kinderen uit ons land, die zoozeer behoefte hebben aan de frissche zeelucht en de vrije natuur van deze wonderschoone badplaats aan de Noord-Hollandsche kust. Mogen de geldmiddelen zóó rijkelijk blijven toevloeien, dat spoe dig voor de arme bleekneusjes, die op uitzending wachten, de deuren van „HET RUSSENDUIN" geopend kunnen worden. Dat de Afdeeling Amsterdam daarbij de Stichting steeds van steun zal dienen, spreekt wel vanzelf. rZij heeft trouwens ook in het afgeloopen jaar daarvan blijk gegeven, ten eerste door de stichting weder een subsidie te verleenen ten bedrage van 250. en vervolgens door ervoor te zorgen, dat de Amsterdamsche biosco pen steeds bovenaan stonden op de lijsten, die de resultaten der Paasch- en Kerstcollecten vermelden. Van het totaal in de Paasch- week ingezamelde bedrag van ƒ23.047.21 bracht Amsterdam ƒ8.290.13 op, terwijl het deel der hoofdstedelijke theaters in de Kerstcollecte, die het recordcijfer opleverde met een totale opbrengst van ƒ35.647.59, niet minder dan ƒ10.008.27 bedroeg. Ten slotte zij nog gereleveerd, dat het „BIO-VACANTIE- OORD" in 1930 naar bestaande koloniehuizen heeft uitgezonden 226 arme bleekneusjes, waarvan 60 uit AMSTERDAM. En verder, dat op voordracht van het afdeelingsbestuur alsnog tot leden van het bestuur der Stichting zijn benoemd de heeren Cohen Barnstijn en D. Hamburger Jr. beiden uit Utrecht en E. Viskoper Szn, uit Den Haag. Een jaar van ingespannen arbeid ligt nu achter ons. Organisatorisch heeft de Afdeeling zich danig geweerd tegen over iederen maatregel, die het zakenleven kon bemoeilijken, en zakelijk hebben de leden, mede door de snelle ontwikkeling van het geluidsfilm-wezen, hunne zorgen gehad. De moeilijkheden werden nog vergroot door het feit, dat de bioscooptheaters een deel van het publiek moesten missen, dat door de wereldcrisis getroffen werd, hetgeen vooral in de laatste maanden van het afgeloopen jaar merkbaar was. Moge spoedig de malaise tot het verleden behooren, zoodat voor al onze medeburgers weer de gelegenheid aanwezig zij, om de 92

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 83