Het Bestuur onzer Afdeeling is thans als volgt samengesteld: Voorzitter: E. Viskoper Szn„ Apollo-Theater. Secretaris: E. Alter, City-Theater. Penningmeester: S. J. Kinsbergen, Passage Theater. Belasting-Actie. Het Bestuur is in het afgeloopen jaar wederom overgegaan tot het voeren van een actie om te trachten te komen tot een verlaging van de Belasting op de Vermakelijkheden en werd in overleg met het Hoofdbestuur en de afdelingsbesturen van Amsterdam, Rot terdam en Utrecht besloten een landelijk comité te benoemen, ten einde deze actie zoo krachtig mogelijk te voeren. Onze afdeeling is in genoemd Comité vertegenwoordigd door de Heeren E. Viskoper en E. Alter, terwijl de Heer Viskoper in de gecombineerde afdee- lingsvergadering tot voorzitter werd benoemd. Er mag thans wor den aangenomen, dat na de gehouden conferenties met de bevoegde autoriteiten, er gegronde hoop bestaat, dat de belasting voor de bioscopen alhier met 5 verlaagd zal worden, waardoor een einde zou komen aan de zoo groote onbillijkheid, n.1. dat de bioscoop ondernemingen 20 belasting betalen, terwijl voor andere verma kelijkheden slechts 15 belasting wordt geheven. Verder slaagde de Heer Viskoper, in zijn hoedanigheid van Gemeenteraadslid, er in, om van de Gemeente te verkrijgen, dat in den vervolge de betaling der Belasting op de Vermakelijkheden niet meer vooraf, doch achteraf kan betaald worden, waardoor ten allen tijde rente- verlies vermeden wordt. Voorstellingen op Zondagmorgen, Verder werd een voorstel met algemeene stemmen aangenomen om de zalen der bioscopen niet meer beschikbaar te stellen voor het geven van Zondagochtend-bioscoopvoorstellingen door verschil lende vereenigingen, te meer daar werd vastgesteld, dat door het geven van dergelijke voorstellingen, tegen zeer sterk gereduceerde prijzen de bioscoop-voorstellingen gedurende den Zondag ten zeer ste benadeeld werden. De Zondagochtendvoorstellingen, waarin uitsluitend intellect- en bedrijfsfilms worden vertoond, zouden ver der niet onder dit besluit vallen. Rustdag Musici. Zooals verder den leden bekend is, heeft de invoering van een vrijen rustdag voor de musici een zoodanigen toestand voor het 95

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 86