bedrijf geschapen, dat verscheidene bioscoop-ondernemingen er toe zijn overgegaan om of alle musici te ontslaan of het aantal sterk te reduceeren, zoodat het Bestuur hier moet vaststellen, dat het de meening is toegedaan, dat een dergelijk ministerieel besluit in een tijd van malaise als thans, niet had moeten worden genomen, Bio VacantieoordL Het Bestuur heeft verder tot zijn spijt niet kunnen voldoen aan het verzoek van het Bio-Vacantieoord, om een jaarlijksche bij drage, aangezien de kasmiddelen der Haagsche afdeeling niet van dien aard zijn, dat het deze afdeeling mogelijk is een blijvende bijdrage aan deze stichting te geven. Intusschen mogen wij met genoegen constateeren, dat de Paasch- en Kerstcollecten, ten be hoeve dezer stichting, zeer bevredigende resultaten hebben opge leverd. Brandstoffen* Verder werd in den loop van het jaar met het kolen-syndicaat, ten behoeve van kolenleverantiën voor de leden onzer afdeeling een overeenkomst aangegaan om het aan de leden mogelijk te maken tegen een minimum prijs, brech-cokes gedurende het geheele stookseizoen te betrekken zonder eenige verbintenis omtrent af te nemen hoeveelheid en meent het Bestuur, dat er in de toekomst door inniger samenwerking vele voordeden te behalen zullen zijn op ander gebied. Couranten-recensies* Verder waren gedurende den laatsten tijd herhaaldelijk klachten binnengekomen bij het Bestuur onzer afdeeling, omtrent de wijze waarop in een der vooraanstaande Haagsche dagbladen over het filmwezen in het algemeen en over de vertoonde films in het bijzonder werd geschreven. Een Commissie werd benoemd uit de afdeeling, bestaande uit de Heeren Bollongino, Kinsbergen en Alter, aan wien werd opgedragen maatregelen te nemen, om paal en perk te stellen aan de handelingen van het betreffend dagblad; het Bestuur meent thans, gezien de loopende onderhan delingen, niets naders omtrent dit punt te kunnen mededeelen. Sprekende Films. Het Bestuur kan verder niet nalaten, om in het bijzonder mede te deelen, dat de veranderde toestand ten gevolge van de invoe- 96

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 87