Afdeeling Rotterdam* VERSLAG over het jaar 1930 van de afdeeling Rotter dam van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, uitgebracht in de Algemeene Jaarvergadering der afdeeling Rotterdam op Donderdag 19 Februari 1931, in het Roxy-Theater, West-Kruiskade, alhier. Gaarne voldoen wij aan het bepaalde in artikel 24 van het Huis houdelijk reglement om verslag uit te brengen over het jaar 1930. Een zeer belangrijke strijd werd dit jaar voortgezet en wel een strijd, die belangrijk is geweest voor de houding van het geheele Nederlandsche bioscoopbedrijf tegenover de pers in het algemeen. Dit is het conflict met de Nieuwe Rotterdamsche Courant. Deze strijd, welke de afdeeling, met den moreelen steun van het Hoofd bestuur, heeft gevoerd, is tot een voor beide partijen bevredigende oplossing gebracht. Wij willen een woord van hulde richten aan de 1 leden van de afd. Rotterdam, die zich bij deze gelegenheid trouw achter het Bestuur hebben geschaard. Met de N. R. C. werd in dit jaar een regeling getroffen, wat betreft den regelprijs der advertenties, en wel een regeling, waarbij alle leden der afdeeling een volkomen gelijken prijs per regel betalen. Eveneens met ,,De Voorwaarts", die in het afgeloopen jaar zich gedwongen zag de advertentieprijzen te verhoogen, werd een be vredigende oplossing gevonden, waarbij wij ons steeds op het standpunt stelden gelijkheid voor alle leden der afdeeling. Om een einde te maken aan de zoo scherp gevoerde prijzen politiek, werd begin Mei door de leden een onderling contract gemaakt, waarbij de minimum-toegangsprijs werd vastgesteld. In het afgeloopen. jaar werd door een Filmverhuur-Maatschappij en een lid onzer afdeeling een openbare strijd in de Rotterdamsche 98

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 89