bladen gevoerd, naar aanleiding waarvan in een daarop volgende vergadering een motie, daarop betrekking hebbende, werd aan genomen. De motie werd ter kennis gebracht van het Hoofd vergadering een motie, daarop betrekking hebbende, werd aan genomen. Deze motie werd ter kennis gebracht van het hoofd bestuur, hetwelk deze kwestie verder behandelde. In het afgeloopen jaar heeft de afdeeling haar volle kracht be steed aan de verlaging van de Vermakelijkheidsbelasting, met het resultaat, dat van de zijde van het college van B. en W. een voor stel tot verlaging dier belasting werd aangekondigd. Verschillende politieke omstandigheden hebben het doen indie nen van dit voorstel vertraagd, doch wij mogen goede verwach tingen koesteren, dat binnen korten tijd een dergelijk voorstel den Raad zal bereiken. Nauwer contact is er dit jaar ontstaan tusschen de leden onzer afdeeling en de afdeeling Rotterdam der Nederlandsche Film Liga. Een contact, dat wellicht zal kunnen leiden tot meerdere waardee ring van beiderlei standpunt. Zooals vorige jaren werd er dit jaar weder met groot animo en succes gecollecteerd voor de stichting Bio-Vacantie-Oord. De afdeeling leed dit jaar een gevoelig verlies door het ver scheiden van den Heer Carel van Zwanenburg. De overledene, die in verschillende bestuursorganen van den N. B. B. zitting heeft gehad, was steeds een werkzaam en collegiaal lid. De samenwerking met de Plaatselijke Commissie van toezicht is tot wederzijdsche tevredenheid zeer goed. Door verschillende krachtige acties, die de afdeeling dit jaar heeft gevoerd, waarbij ook andere vereenigingen voordeel hadden, hebben wij uit de kas van den Rotterdamschen Directeuren-Bond een niet onbelangrijke donatie ontvangen. Door de groote malaise in het havenbedrijf, waardoor vele haven arbeiders werkloos werden, is het theaterbezoek ten zeerste ge drukt en zoodoende bracht ook het jaar 1930 niet de in Rotterdam reeds zoo lang verwachte opleving in het theaterbezoek. In het afgeloopen jaar hadden de volgende veranderingen plaats in de exploitaties van de theaters. 99

Jaarverslagen | 1930 | | pagina 90