en ontspanning 10 en 15 pet., ja van circussen zelfs niet meer dan 10 pet. geheven wordt. Na de gebruikelijke toegezegde overweging ontving het Hoofd bestuur een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Maastricht, waarin medegedeeld wordt, dat in het college van B, en W. een promotor voor inwilliging van het verzoek om de belasting te verlagen, gevonden kan worden, wanneer dezerzijds het bewijsmateriaal wordt aangevoerd voor de beweringen, dat een percentage van 25 niet door de bioscoopondernemers valt op te brengen en de handhaving van het huidige belastingpercentage on vermijdelijk ertoe zal leiden dat de bioscopen niet verder met kant' op een bescheiden rendement geëxploiteerd zullen kunnen worden. Wij hebben echter in antwoord op dat schrijven het gemeente bestuur erop opmerkzaam gemaakt, dat het voornaamste motief voor de gevraagde verlaging der belasting op de bioscopen, n.1, de differentiatie, door het college van B.enW. geheel veronachtzaamd is. Bij de jaarwisseling had het Hoofdbestuur nog geen nader be richt uit Maastricht ontvangen. Of hieruit moet worden opgemaakt dat van de zijde van het Gemeentebestuur geen tegemoetkomende houding is te verwachten en dientengevolge de strijd van het hooge Noorden naar het lage Zuiden zal worden verplaatst, daaromtrent zal het thans ingetreden jaar ongetwijfeld wel uitsluitsel geven. Het Gemeentebestuur van Kerkerade, met welk college het Hoofd bestuur ook besprekingen gevoerd heeft, is ons sympathieker tege moet getreden. Dezerzijds is aan dat Bestuur klaarblijkelijk de overtuiging geschonken, dat een eind moet komen aan het abnormale heffingspercentage van 25. Hoewel de Burgemeester een onverzet telijk tegenstander is gebleven, hebben de overige leden van het college van B. en W. (alle wethouders) een voorstel bij den Raad ingediend om de belasting terug te brengen van 25 tot 20 pet. Bij de in Maart 1932 te behandelen begrooting zal de vroedschap van Kerkrade over dit voorstel een beslissing nemen. Sittard, in welke gemeente de Bond vroeger al eens het bioscoop bedrijf had stopgezet als protest tegen de heffing eener vermake- lijkheidsbelasting van 30 pet. en waar nu nog 25 pet. geheven wordt, heeft het Hoofdbestuur op het eind van het afgeloopen jaar geplaatst op de lijst der gemeenten, die de aandacht van den Bond verdienen. Op deze lijst komt ook voor de gemeente Venray, welker Bestuur zich op het standpunt stelt, dat, waar het niet voornemens is de vermakelijkheidsbelasting te verlagen, het geen nut heeft met het Hoofdbestuur van den Bond te spreken. Ofschoon van de bioscoopexploitanten voor elke voorstelling een 16

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 16