Dat ten opzichte van de filmcensuur waakzaamheid van deze zijde geboden is, laat zich begrijpen en wij houden ons er ook van overtuigd, dat de voorzitter der Centrale Commissie het ons niet euvel zal duiden, dat wij steeds critisch, zij 't met erkenning van de moeilijkheden, waarvoor de leden der Rijksfilmkeuring menigmaal komen te staan, het keuringswerk blijven gadeslaan. „Keuring" der niet-toegelaten films» In verband met het voorgaande moge gememoreerd worden, dat het Hoofdbestuur in het begin van het verslagjaar aan de Huis houdelijke Commissie der Filmkeuring heeft doen weten, dat het zich in het vervolg door aanschouwing van de door de Centrale Commissie niet toegelaten films, ervan wil overtuigen, of de alge meen in het bedrijf vernomen klachten, als zou de filmkeuring te streng zijn, werkelijk gegrond zijn, waarbij het zijn voornemen ken baar maakte den voorzitter der Centrale Commissie in kennis te stellen van de opmerkingen over of grieven tegen de keurings uitslagen. Eenige malen heeft het Hoofdbestuur in een onderhoud met de Huishoudelijke Commissie (ook de Bondsvoorzitter bracht in zijn hoedanigheid van lid der Huishoudelijke Commissie de dezerzijds tot uiting gekomen grieven tegen bepaalde beslissingen der C. C. over) de al of niet gemotiveerdheid van verboden besproken. Deze besprekingen bleken, mede doordat eikaars opvattingen begrepen en bijgevolg gewaardeerd werden, van groot nut te zijn. Goede samenwerking met de C.-C. In het algemeen kwam ook in het afgeloopen jaar tot uiting, dat voortdurende goede samenwerking met de Huishoudelijke Com missie voor het bedrijf van de allerhoogste waarde is. Hieraan is mede te danken, dat het werk der Centrale Commissie geen be- drijfsstoornis veroorzaakt. Voor zoover er moeilijkheden dreigden, o.a. ten aanzien van het ter keuring aanbieden van geluidsfilms zonder titels, konden na besprekingen tusschen de beide colleges bevredigende regelingen getroffen worden ter ondervanging dezer moeilijkheden. Ten aanzien van één punt, n.1. de beoordeeling van het geluid en het gesproken woord bij de keuring van geluidsfilms, is in het afge loopen jaar nog geen verheldering gekomen, hoewel het gelijk wij het vorig jaar mededeelden in het voornemen der Huishou- 21

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 21