lang gekoesterde plan om in de vierde stad des lands een groot modern bioscooptheater te bouwen, tot uitvoering zijn gekomen. Nu is door de kortzichtigheid der vroedschap van dit plan afge zien FILMFABRICAGE IN NEDERLAND. De leden-filmfabrikanten, die zich benadeeld achten door de scheeve verhouding, welke bestaat tusschen de Vereeniging „Ne derlandsen Fabrikaat" met haar adjunct-secretaris, den heer O. van Nyenhoff. hebben de bescherming van den Bond ingeroepen. Wanverhouding bij „Ned. Fabrikaat". Naar aanleiding hiervan heeft het Hoofdbestuur een poging ge daan om de in deze „ideëele" Vereeniging bestaande toestanden gezuiverd te krijgen, maar die poging is afgestuit op den onwil van het Bestuur der Ver. „Ned. Fabrikaat", dat naar blijkt liever een bepaalden functionaris in dat Bestuur aan opdrachten helpt dan belangstelling in de Nederlandsche nijverheid i. c. de Nederlandsche filmindustrie te bevorderen, welke de Vereeniging zich volgens haar statuten ten doel stelt. De conferenties met het Bestuur der Vereeniging „Ned. Fabri kaat", dat nu eenmaal zijn adjunct-secretaris, die bij wijze van con cessie tegenover den Nederlandschen Bioscoop-Bond dezen titel niet meer zal blijven voeren, heeft geprivilegieerd, leidden tot geen resultaat. Het Hoofdbestuur heeft niet nagelaten en zal ook in de toekomst niet nalaten de Nederlandsche nijverheid in kennis te stellen van de onzuivere toestanden, die in de door de Regeering gesubsidieer de Vereeniging heerschen. En tot onze voldoening kon reeds ge constateerd worden, dat dank zij onze publicaties vele Nederland sche industrieelen, inplaats van zich te wenden tot de allesbehalve betrouwbare gids op het Bezuidenhout, bij het Secretariaat van den Nederlandschen Bioscoop-Bond inlichtingen inwinnen, wanneer zij van plan zijn bedrijfsfilms te laten vervaardigen. Aan deze onverkwikkelijke zaak zou verder door het Hoofdbe stuur niet veel aandacht meer zijn geschonken, indien niet bij de indiening van de Rijksbegrooting-1932 het plan van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid bekend ware geworden om een bedrag van 100.000.uit te trekken tot het doen organiseeren van een intensieve advertentiecampagne en voor de vervaardiging en vertooning op veel grooter schaal van industrieele films. De 25

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 25