Het accoord inzake de Katholieke keuring. Op het Bureau van den Bond zijn besprekingen gevoerd met het Dagelijksch Bestuur der Katholieke Filmcentrale over de door ons afgekeurde houding van eenige gemeentebesturen in het Zuiden, die zich onttrokken hebben aan de nakoming van het in 1929 ge troffen accoord met de ,,Vereeniging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring". Bij deze conferentie was het Hoofdbestuur door de heeren Hamburger, Van Biene en De Hoop vertegenwoordigd. Verkoopapparaten voor entreebewijzen. Het College van B. en W. van de gemeente Deventer ont ving op 2 October de heeren Hamburger en De Hoop in een conferentie over het voornemen van het Gemeentebestuur tot aankoop van apparaten voor den verkoop van entreebiljetten, waar van het al de kosten voor aankoop, rente en onderhoud op de ex ploitanten wilde afwentelen. Burgemeester en Wethouders gaven het echter den vertegen woordigers van den Bond toe, dat zulk een afwenteling onbillijk zou zijn en zij besloten jaarlijks slechts een zeer gering bedrag voor het in bruikleen afstaan der apparaten in rekening te zullen brengen. Vacantie voor de leden der Centrale Commissie, De heeren Groen en De Hoop vertegenwoordigden het Hoofdbestuur bij een conferentie, den 7en October met de Huis houdelijke Commissie der Filmkeuring gehouden over moeilijkheden, welke waren ontstaan voor enkele filmverhuurders, die tijdens de vacantie der Centrale Commissie een of meer films gekeurd wilden hebben. Maatregelen werden overwogen, om dergelijke moeilijkhe den in het vervolg te ondervangen. Legitimatiebewijzen voor filmoperateurs. De heeren Veerman en De Hoop bepleitten namens het Hoofdbestuur in eene conferentie met den Hoofdinspecteur van Politie te Amsterdam, den heer Van Zoele n, een regeling, waardoor een legitimatiebewijs, in de plaats der inwoning aan den filmoperateur uitgereikt, ook in andere gemeenten erkend wordt. De getroffen regeling strekt zich uit tot de vijf grootste gemeenten: 33

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 33