Amsterdam, 's-Gravenhage, Rotterdam, Utrecht en Groningen. Waarschijnlijk zullen zich later andere gemeenten bij die regeling aansluiten. De Vermakelijkheidsbelasting in Maastricht. Den lOen November maakten de heeren Hamburger en De Hoop hunne opwachting bij het college van B, en W. te Maastricht, waar zij namens het Hoofdbestuur aandrongen op ver laging van het huidige heffings-percentage van 25 en op gelijk stelling der heffing voor alle inrichtingen op het gebied van kunst en ontspanning. Rijkssubsidie voor industriefilms. Men den Chef van de Afdeeling Handel van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid, den heer dr. Heringa, te 's-Gravenhage, beraadslaagde de deputatie uit het Hoofdbestuur, die evenals bij nagenoeg alle besprekingen, welke in het afgeloopen jaar met overheidspersonen is gehouden, was samengesteld uit de heeren Hamburger en De Hoop over het op de begrooting van Arbeid, Handel en Nijverheid uitgetrokken bedrag van 100.000.waarvan een groot deel besteed zal worden voor het vervaardigen van industriefilms. Naar belastingverlaging in Kerkrade. Een hoogst interessant onderhoud werd gevoerd op 24 November tusschen de hiervoor genoemde deputatie met het college van B. en W. van Kerkrade, waarbij een der wethouders te kennen gaf, dat vertegenwoordigers van den Bioscoop-Bond veel te bescheiden waren in hun eischen. Zijn Edelachtbare wenschte n.1. geen verla ging der vermakelijkheidsbelasting, maar meende, dat deze belas ting geheel afgeschaft behoorde te worden, De cabines der Centrale Commissie. In eene vergadering van de Huishoudelijke Commissie der Film keuring op 9 December te 's-Gravenhage is na besprekingen, waar bij van hoofdbestuurszijde de heeren VanBieneenDeHoop hunne opvattingen dienaangaande hebben weergegeven, besloten 34

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 34