Hof) de heer Hartman heeft berust, heeft de heer du Mee nog zijn heil gezocht bij den Hoogen Raad der Nederlanden. Echter ook dit zijn beroep op het hoogste rechtscollege in den lande mocht hem niet baten. De Hooge Raad verwierp het beroep van den heer du Mee en veroordeelde hem in de kosten, op de cassatie gevallen. (In totaal was de heer du Mee door de diverse instanties veroordeeld tot betaling van een bedrag van circa 1500.aan proceskosten). Uit het arrest van den Hoogen Raad (zie bijlage C) blijkt, dat ons hoogste rechtscollege zich vereenigt met de beslissing van het Gerechtshof, waarbij is uitgesproken, dat het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond in de wijze, waarop de heeren Du Mee c.s. (tijdens de actie in het Zuiden) hebben getracht een oppo sitie tegen dat bestuur te vormen, redelijkerwijs kon zien een aan tasting van de belangen van den Bond. Gelukkig is thans aan deze onverkwikkelijke zaak voor goed een eind gekomen. Diverse bedrijfskwesties. Tal van interne bedrijfskwesties vroegen in het afgeloopen jaar de aandacht van het Hoofdbestuur. Het laat zich begrijpen, dat al deze kwesties niet meteen opgelost konden worden. Toch zijn plannen in voorbereiding, die verschillende zaken tot een bevre digend eind kunnen brengen. In dit verband kan gereleveerd worden, dat het Hoofdbestuur zich heeft bezig gehouden met het ontwerpen van een ontwerp- bedrijfsbesluit, hetwelk waarschijnlijk in 1932 aan de orde zal wor den gesteld, en waarin o.a. zullen worden vastgelegd voorschriften betreffende den verkoop van oude films, het in omloop brengen van smalfilmcopieën van films, waarvan ook normaal-filmcopieën zijn uitgebracht, en de inrichting van cabines. Het Hoofdbestuur is er nog niet in geslaagd, hoewel het onder werp herhaaldelijk in bespreking is gekomen, om voorschriften te ontwerpen tegen benadeeling door reizende bioscoopondernemingen Het vraagstuk der opleiding van filmoperateurs nadert een oplos sing, hoewel het Hoofdbestuur zich niet ontveinst, dat nog vele bezwaren overwonnen zullen moeten worden. Het Bestuur der Be- drijfsafdeeling heeft n.1. ter beoordeeling voorgelegd een plan om een schriftelijken cursus voor operateurs in te stellen, over welk plan, dat ongetwijfeld veel goeds biedt, het Hoofdbestuur zich door deskundigen heeft laten voorlichten. Ook ten aanzien van de instelling eener permanente controle op 38

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 38