Rotterdam en R. Minden te Amsterdam, werden bij acclamatie, herbenoemd. Versterking van het weerstandsvermogen. De Buitengewone Ledenvergadering, gehouden op 15 Juni 1931 te Amsterdam, was hoofdzakelijk gewijd aan de behandeling van een voorstel van het Hoofdbestuur, om gedurende een door het Hoofdbestuur te bepalen tijdvak van de leden een bepaalden hoof- delijken omslag te heffen ter versterking van het weerstandsver mogen van den Bond. Dit offer aan de Groninger actie werd volgaarne door de leden gebracht, hetgeen hieruit kan worden afgeleid, dat na de inleiding van den Bondsvoorzitter dit punt binnen vijf minuten was behan deld en geen stem in de drukbezochte ledenvergadering zich er tegen verheven had. In deze vergadering werd ook nog voorzien in de vacature van viee-voorzitter, welke ontstaan was door het bedanken van den heer B. D. Oc'hse te Haarlem. In diens plaats koos de vergade ring de heer C h. van Bi ene te Amstredam. Laatstgenoemde, die in verband met deze benoeming bedankt had als lid der „Commissie van Geschillen", werd op voordracht der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders opgevolgd door den heer R. Kahn te 's-Gravenhage, die dus na een rustpoos van nog geen drie maanden weer als arbiter terugkeerde. De plaats van den heer M. C. van der Hut, die ontslag had genomen uit zijn functie van lid der „Commissie van Geschillen" werd toegewezen aan den heer C, S. R o e m te Rotterdam. In deze vergadering werd nog een in behandeling genomen be roep van een lid, dat door het Hoofdbestuur beboet was omdat het bij het maken van dagbladreclame ernstig de belangen van het film- en bioscoopbedrijf had geschaad, niet-ontvankelijk verklaard. Over een andere beroep-zaak werd door den appellant een terug wijziging van het onderzoek naar het Hoofdbestuur uitgelokt, waar voor de meerderheid der vergadering echter niet te vinden was. Instelling eener functie van directeur. In de daarop gehouden vervolg-vergadering van den 13en Juli kwam een voorstel van het Hoofdbestuur aan de orde tot het wijzigen van eenige artikelen der Statuten. Twee ingrijpende veranderingen waren voorgesteld: de eene be helsde om de in het Hoofdbestuur te benoemen twee leden-filmver 42

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 42