king tot voorstellen, die aan de ledenvergaderingen gedaan wer den en waaromtrent vooraf overleg met de afdeelingsbesturen werd gepleegd. Entreeprijsbederf. Het Hoofdbestuur, dat uitteraard niet gaarne ingrijpt in de interne bedrijfsaangelegenheden, heeft in het afgeloopen jaar met de leiders der voornaamste bioscoopconcerns beraadslaagd om hen ervan te doordringen, dat zij zich door de crisisgeluiden niet moe ten laten verleiden tot ondoordachte entreeprijsverlaging, die wel eens den vorm van „prijsbederf" zou kunnen aannemen. Ofschoon geen bepaalde regelen zijn gesteld, mag wel vertrouwd worden, dat de omtrent deze aangelegenheid gehouden bespre kingen hun uitwerking niet zullen missen. Accountants-controle* In verband met de geweldige uitbreiding van de administratie van den Bond heeft het Hoofdbestuur besloten de boekhouding in het vervolg te onderwerpen aan een permanente controle van een accountantskantoor. De opdracht voor deze controle heeft het verstrekt aan het accountantskantoor Slagman Langelaar te Amsterdam, dat aan het Hoofdbestuur een breedvoerig rapport heeft uitgebracht, waarin o.m. gerapporteerd werd, dat bij de controle de boekhouding ten kantore van den Bond overzichtelijk, accuraat en netjes wordt bijgehouden. Blijkens de aan de leden overgelegde rekening en verantwoor ding, alsmede balans, heeft dit accountantskantoor de boekhouding waarin ook begrepen is de resultatenrekening der Weerstandskas, accoord bevonden. Diverse klachten. Alle zaken, waarvan in dit verslag melding is gemaakt, zijn naar het zich begrijpen laat, de Hoofdbestuursvergaderingen gepasseerd. Bovendien heeft het Hoofdbestuur behandeld, behalve de ge schillen, die tusschen filmverhuurders en buitenlandsche firma's over den koop van films waren gerezen, waarvan hiervoor reeds gewag is gemaakt, niet minder dan 27 klachten van leden, die zich door collega's in eenig opzicht benadeeld achtten, meerendeels door dagbladannonces, waarin in plaats van aan te prijzen wat 45

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 45