was op het eind van het verslagjaar nog geen enkel plan door deze commissie ontworpen. '■■•■■-; Keuring van niet-toegelaten films* Een 14-tal films heeft het Hoofdbestuur in het verslagjaar aan schouwd; die door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring niet toegelaten zijn, Zooals reeds hiervoor betoogd, kon het Hoofd bestuur, behoudens een enkel geval, zich met de keuringsuitslagen der C. C, niet vereenigen. Ontspanning voor werkloozen. Na besprekingen met het Bestuur van het Nederlandsen Ver bond van Vakvereenigingen heeft het Hoofdbestuur besloten een rondschrijven aan de leden te richten, waarin het verzocht heeft zooveel mogelijk te willen bevorderen, dat in dezen crisistijd weke^ lijks een bepaald aantal werklooze arbeiders gratis toegangsbewij zen worden verstrekt voor de bioscoopvoorstellingen op de week- middagen of weekavonden, of nu en dan speciale filmvertooningen voor werkloozen worden georganiseerd. Vele leden hebben aan dit verzoek gevolg gegeven, hoewel niet overal regelingen ten bate van de werkloozen konden worden getroffen, doordat hier en daar gemeentebesturen nog vermake- lijkheidsbelasting eischten van de gratis-toegangsbewijzen, aan welken eisch van de zijde der bioscoopdirecties niet kan worden toegegeven. Ten slotte kan worden gememoreerd: dat het Hoofdbestuur tot leden van den „Raad van Beroep" heeft herbenoemd de heeren J, ter Linden en R. Minden en later, toen de heer Ter Linden ontslag nam, in diens plaats benoemd heeft den heer J. Veerman; dat het met de Directie der Ned. Spoorwegen een regeling heeft getroffen, waardoor op den lsten Kerstdag en op den Nieuw jaarsdag, die samenvielen met een Vrijdag, de films met alle reizi gerstreinen vervoerd werden, zoodat, ondanks den z.g. Zondags dienst, de doorzendingen normaal verliepen; dat het naar aanleiding van een krantenbericht, dat de ge meente Heerlen het lidmaatschap van de ,,Vereeniging van Noord- Brabantsche en Limburgsche gemeenten voor gemeenschappelijke

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 47