In die getallen zijn niet begrepen de uitgezonden en ingekomen brieven van de „Commissie van Geschillen", die 60 geschillen meer dan in 1930 behandeld heeft, en den ,,Raad van Beroep", alsmede de vanwege het secretariaat uitgegane gecyclostyleerde mededeelingen. Bijkans 200 personen hebben in het afgeloopen jaar een bezoek bij den administrateur gebracht, om inlichtingen over bedrijfsaan- jelegenheden in te winnen. Met genoegdoening moge in dit verband gememoreerd worden, dat voor velen de ontvangen adviezen van het Bondsbureau en/of de gevraagde bemiddeling, welke meermalen ook door den Bonds voorzitter is verleend bij regeling van kwesties van financieelen aard, moeilijkheden voorkomen of uit den weg geruimd konden worden. DE ARBITRAGE. In het jaarverslag over 1930 hebben wij een beschouwing gewijd ter gelegenheid van het feit, dat het instituut der arbitrage tien jaren in den Bond gefunctioneerd had. Dit feit, in de maand Januari van het verslagjaar herdacht, heeft het Hoofdbestuur aangegrepen om den heer D. Hamburger te Amsterdam, die al die tien jaren de zittingen der Commissie van Geschillen" had gepresideerd, te huldigen. Deze huldiging, die op de Filmbeurs plaats vond, ging gepaard met toespraken en de aan bieding van enkele souvenirs als een blijk van de waardeering, die alle leden van den Bond koesteren jegens den jubileerenden voor zitter en tevens als een uiting van erkentelijkheid jegens de orga nisatie, die dit nuttig instituut gedurende de afgeloopen tien jaar in blakenden welstand heeft weten te houden. 195 geschillen in één jaar. In het jubileumjaar heeft de .Commissie van Geschillen", wat het aantal behandelde geschillen betreft, een record gemaakt. In totaal kwamen in behandeling 195 geschillen (tegen 134 in 1930 en 135 in 1929). Het aantal zittingen der .Commissie van Geschillen" bedroeg 27 (tegen 20 in 1930). 136 Geschillen werden door filmverhuurders contra exploitanten aanhangig gemaakt; 47 door exploitanten contra verhuurders; 8 door filmverhuurders contra collega's; 49

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 49