Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. VERSLAG over de verrichtingen onzer Afdeeling gedu rende het jaar 1931, uitgebracht op de Algemeene Jaarlijk- sche Ledenvergadering der Afdeeling, gehouden te Am sterdam op 30 Januari 1932» Het behoort tot de goede gewoonten van elke goede organisatie, na het beëindigen van een vereenigingsjaar, een balans, een jaar overzicht op te stellen van de belangrijkste gebeurtenissen, die zich in en rondom die vereeniging en hare leden hebben voorgedaan. Uit dit jaaroverzicht komt zij tot de wetenschap, of de toestand der vereeniging goed of slecht is, of zij tegenover haar leden haar plicht heeft gedaan, of zij daarin te kort geschoten is en of zij al of niet op den door haar ingeslagen weg kan blijven voortgaan, om te komen tot een betere behartiging der materieele en bedrijfs belangen harer leden en tot een hoogere cultureele verheffing van het bedrijf harer leden en daardoor en daarmede van haar leden zelf. In het jaarverslag der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders dat volgens art. 24 van haar Huishoudelijk Reglement vóór 15 Februari van het nieuwe vereenigingsjaar moet worden uitgebracht, zou ik, om een goed overzicht te verkrijgen, van hare activiteit en de ver houding tot de personen en organen, waarmede zij moest samen werken vooral de navolgende punten willen behandelen: haar eigen organisatieleven en haar verhouding tot en haar samenwerking met het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoop-Bond; haar verhouding tot H.H. Exploitanten en tot het geheele bioscoopwezen in Nederland. 1* Haar eigen organisatieleven en haar verhouding tot en haar samenwerking met het Hoofdbestuur van den Nederlandseheti Bioscoop-Bond, Bij dit punt dient allereerst de aandacht te worden gevestigd op 65

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 60