De afdeeling mocht het genoegen smaken dat met groote meer derheid van stemmen onze Voorzitter, de heer Ch. van Biene, in deze vacature tot ondervoorzitter van den Nederlandschen Bioscoop' Bond gekozen werd. Commissie van Geschillen en Raad van Beroep, In de Geschillencommissie hadden zitting onze leden de heeren R. Kahn, S. Croeze en P. Vermeer Jr., in den Raad van Beroep de heeren R. Minden, P, R. van Duinen en Ch. Peereboom. Kascommissie. De Kascommissie werd gevormd door de heeren R. Minden, W. de Kuiper en L. Groen. Leden. Per 1 Januari 1931 telde onze Afdeeling 37 leden. In den loop van 1931 traden tot het lidmaatschap toe: Oostra Film, Amsterdam; Master Film, Amsterdam; Express Film, Amstelveen; Fortuna Film, den Haag; Film Mij. Electra te Rotterdam; M. Desmet te Eindhoven. Daar de heer Desmet wederom voor het lidmaatschap bedankte, bedroeg per 31 December 1931 het ledental 42. Ingekomen en verzonden stukken; Roode kaarten. Op het bureau der Bedrij f saf deeling viel groote bedrijvigheid waar te nemen, hetgeen o.a, blijkt uit het aantal verzonden brieven en het aantal ingekomen stukken, die resp. het getal 1997 en 649 aanwijzen, ongeacht het aantal roode kaarten, dat tot het respectabel getal van 3284 gestegen is en een totaal bedrag van 370.740.41 aan filmhuur opvorderde, waarvan betaald werd 370.200.41 en slechts een bedrag van 540.ongeveer gelijk met 1/7 van het totaalbedrag, ongeïnd bleef. Jaar in jaar uit, met uitzondering van het jaar 1929, in welk jaar tengevolge der Zuidelijke actie alle bioscopen in het Zuiden des lands gedurende ruim 6 maanden gesloten waren, moest er in het 69

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 64