Het zal voor een ieder duidelijk zijn, dat de Bedrijfsafdeeling niet kan blijven voortgaan met een belangrijk deel van de contributie- gelden harer leden te blijven besteden uitsluitend aan het verzorgen en bijhouden der administratie van eenige H.H. Exploitanten en dat in het komende jaar hieraan op afdoende wijze een einde moet worden gemaakt. Bibliotheek. In de algemeene ledenvergadering van 19 September werd be sloten een begin te maken met het vormen van een bibliotheek, waarin geleidelijk alle werken op het gebied der cinematographie zouden worden opgenomen. Voor het eerste jaar werd hiervoor beschikbaar gesteld een bedrag van 130.—, waarvoor door het Bestuur werd aangekocht een eenvoudige boekenkast en 22 der voornaamste werken, die gedurende de laatste drie jaren in Engeland, Frankrijk, Duitschland en Nederland verschenen zijn. Door schenking werden verkregen nog twee werkjes en twee brochures, zoodat het totaal aantal boeken thans 26 stuks bedraagt, waarvan onder de bepalingen van het door het Bestuur ontworpen reglement in den korten tijd van zijn bestaan dertien stuks werden uitgeleend. De taak der Bedrijfsafdeeling ten opzichte van het geheele bioscoop wezen in Nederland en de maatschappelijke betee- kenis der cinematographie in het algemeen. De taak, die onze afdeeling ten opzichte van het geheele Neder- landsche bioscoopwezen heeft, is een zeer belangrijke. Immers zij is de bijzondere organisatie van H.H. Filmverhuur ders, van hen, die het te vertoonen filmmateriaal in Nederland aan de markt brengen en ter vertooning beschikbaar stellen, waardoor het peil der nationale cinematographie voor een belangrijk deel bepaald wordt. Zij is het, die deze filmverhuurders op bijzondere wijze samen bindt en tot taak heeft te waken voor hunne materieele en cultu re ele belangen. Aan dit laatste, het moet onomwonden worden erkend, is nog niet die zorg besteed, welke mocht verwacht, ja zelfs mocht geëischt worden, ook vooral met het oog op de groote alge meene maatschappelijke beteekenis die het filmbedrijf in zich heeft. Pers, radio en film zijn de drie grootste factoren, waardoor het cultureele leven der massa wordt beïnvloed en beheerscht. 71

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 66