heeft tot nu toe ook nog geen succes gehad. Het Afdeelingsbestuur heeft dit Comité bijgestaan, o.m. door het verstrekken van gege vens over de gevolgen dezer nieuwe verordening voor het bio scoopbedrijf. Het Afdeelingsbestuur heeft in het afgeloopen jaar meermalen besprekingen gevoerd met den Heer Commandant der Brandweer over de uitvoering der gewijzigde veiligheidsvoorschriften. Aan ver schillende bezwaren, welke dezerzijds daartegen werden ingebracht, is de Brandweercommandant tegemoet gekomen. Tevens is over eengekomen, dat bij eventueele wijziging van de thans bestaande voorschriften tevoren met het Afdeelingsbestuur overleg zal wor den gepleegd. Zulk een afspraak is ook gemaakt met de directie der G.E.W. ten aanzien van de voorschriften betreffende de electriciteits-instal- laties in de bioscooptheaters. In de afdeeling bestond de gerecht vaardigde grief, dat de ambtenaren der G.E.W. bij de uitvoering der betreffende voorschriften hier en daar willekeurig te werk zijn gegaan. Dezerzijds wordt thans op grond van de met de directie der G.E.W. gehouden besprekingen de verwachting gekoesterd, dat aan deze willekeur voorgoed een eind is gemaakt. De velerlei gemeentelijke verordeningen en voorschriften, welke ten opzichte van het Amsterdamsch bioscoopbedrijf bestaan en in de toekomst nog zullen worden uitgevaardigd, maken een voortdurend contact met de Gemeentelijke autoriteiten noodzakelijk. In dit ver band werd het door alle leden der Afdeeling toegejuicht, dat bij de in het jaar 1931 gehouden raadsverkiezingen de heer A. de Hoop, die de behoeften van ons bedrijf kent, door één der partijen met een redelijke kans om in den nieuwen raad te worden gekozen,, gecan- dideerd werd. De leden der Afdeeling hebben dan ook deze gelegenheid aangegrepen om de verkiezing van dezen candidaat te bevorderen. Het Afdeelingsbestuur betreurt het, dat het resultaat van deze bemoeiïenis der leden negatief is geweest. Het Afdeelingsbestuur heeft zich in het afgeloopen jaar ook bezig moeten houden met het werkloozenvraagstuk. Het heeft daarbij niet gevolgd het voorbeeld der Duitsche bioscooporganisaties, die ten behoeve van de werklooze arbeiders gereduceerde entreeprijzen hebben vastgesteld. In overleg met het bestuur van den Amster- damschen Bestuurdersbond is een regeling getroffen, waarbij weke- 75

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 70