lijks aan circa 3000 werkloozen met hunne vrouwen gratis toegang tot de bioscopen in de hoofdstad wordt verschaft. Omtrent allerlei locale aangelegenheden heeft het Bestuur meer malen besprekingen gevoerd met plaatselijke vereenigingen, waarbij dezerzijds steeds gestreefd is naar het bevorderen van toeneming van het bioscoopbezoek. In dit verband moge geconstateerd worden, dat met al de ver eenigingen en organen, met wie overleg is gepleegd, een vriend schappelijke verstandhouding bestaat. Hetzelfde kan gezegd worden ten opzichte van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op de Bioscopen, die ook in het afgeloo- pen jaar onzen leden zeer terwille is geweest. Aan het eind van 1931 is op initiatief van het Hoofdbestuur de vraag opgeworpen, of met het oog op de huidige tijdsomstandighe den prijsregelend opgetreden behoort te worden. Daarbij is uitge gaan van de gedachte, dat sommige exploitanten wel eens op een onzalig oogenblik tot een ondoordachte entreeprijsverlaging zou den kunnen overgaan. Deze aangelegenheid vormde bij de jaar wisseling nog een punt van studie bij het Afdelingsbestuur. Er zijn in het afgeloopen jaar negen Bestuursvergaderingen en zes ledenvergaderingen gehouden. Op 5 Februari heeft de jaarvergadering plaats gehad. De leden vergadering van 28 Maart was gewijd aan de behandeling der agenda voor de jaarvergadering van den Bond. Op 14 April en op 30 April is de Afdeeling in vergadering bijeen gekomen ter bespre king van de Raadsverkiezingen. Op 13 Juni heeft een ledenverga ring plaats gehad, waarin de Statutenwijziging van den Bond be handeld werd; de op 14 December gehouden ledenvergadering heeft zich bezig gehouden met het vraagstuk der entreeprijzen. Alvorens dit overzicht te besluiten, stelt het Bestuur der Afdee ling met groote genoegdoening vast, dat de door de Afdeeling in het leven geroepen Stichting „Bio-Vacantieoord", den ongunst dei- tijden trotseerende, zich ook in het afgeloopen jaar meer sympathie en nog grooteren steun heeft weten te verwerven. Het is verblijdend te kunnen mededeelen, dat de gehouden Kerstcollecte een nog beter resultaat heeft afgeworpen dan in het voorafgaande jaar. De Stichting heeft het recordcijfer van ƒ35.647.59 in 1930 thans weten op te voeren tot 42,671.65. Te betreuren is, dat Amsterdam bij de laatste Kerstcollecte ƒ500.beneden de opbrengst van 1930 76

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 71