Verder dient vermeld te worden, dat de heer O. Noels per 1 Mei j.1. aftrad als Directeur van het City-Concern, in welke functie hij opgevolgd werd door den heer J. ter Linden, voormalig Directeur van het Rembrandt-Theater te Amsterdam, terwijl met ingang van 1 October de bioscoop-exploitatie van het Centraal-Theater in handen overging van de heeren O. Noels en J. Schade. Dienten gevolge bedankte de heer E. Cohen Barnstijn als lid van onze afdeeling. Het bestuur onzer afdeeling is momenteel als volgt samengesteld: Voorzitter: E, Viskoper Szn.; Secretaris: E. Alter; Penningmeester: S. J. Kinsbergen Verkiezingsactie. De verkiezingsactie, die intensief gevoerd werd, leidde ditmaal niet tot resultaat. Belastingactie. Mocht het bestuur in het voorgaande verslag de hoop uitspreken, dat na de gehouden conferenties met de betreffende autoriteiten grond was voor de verwachting, dat de belasting op de vermakelijk heden met 5 zou verlaagd worden, zoo bleek echter achteraf hoofdzakelijk tengevolge van de huidige tijdsomstandigheden, dat de meerderheid der Financieele Commissie uit den Gemeenteraad meende momenteel in verband met de tijdsomstandigheden niet tot verlaging te kunnen adviseeren. Ons bestuur heeft echter gemeend, nogmaals onder de aandacht van de betreffende autoriteiten te moeten brengen, dat de huidige tijdsomstandigheden nimmer eenige aanleiding mochten vormen, om de eene groep van vermakelijkheids-ondernemingen zwaarder te belasten dan de andere groep. Het Bestuur onzer afdeeling meent echter, dat onder geen enkele voorwaarde deze actie moet worden verminderd en dat er t.z.t. wederom pogingen in het werk gesteld moeten worden om ten slotte te komen tot een verlaging en gelijk stelling van de belasting op de vermakelijkheden. Rustdag musici. In het vorige jaarverslag meende het bestuur onzer afdeeling te 79

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 74