moeten melden, dat de invoering van den rustdag voor de musici onder de destijds heerschende tijdsomstandigheden, reeds als een misslag diende aangerekend te worden en kon het bestuur onzer afdeeling er in slagen, thans van de betreffende autoriteiten gedaan te krijgen, dat de rustdag der musici van 1 maal per week, werd teruggebracht op 1 maal per veertien dagen. Bio-Vacantieoord* Ook ditmaal heeft het bestuur onzer afdeeling aan genoemde Stichting moeten berichten, dat de kasmiddelen der Haagsche afdeeling het niet toelieten om een jaarlijksche bijdrage te voteeren. Het Bestuur heeft echter met genoegen kunnen constateeren, dat de gehouden Paasch- en Kerst-Collectes, gezien de huidige om standigheden, als zeer bevredigend kunnen worden aangemerkt. Couranten-recensies. In het vorige jaarverslag maakte ons bestuur melding van een Commissie, welke was benoemd en aan welke was opgedragen maatregelen te nemen, om paal en perk te stellen aan de hande lingen van bepaalde dagbladen. Doordat hieromtrent tusschen de leden onderling nog geen eenstemmigheid kon worden verkregen, moest tot nu toe van de uitvoering van een bepaald plan worden afgezien. Sprekende films. Na een door het afdeelingsbestuur ingestelde enquête is het bestuur tot de conclusie gekomen, dat wat betreft de resultaten, be reikt met de sprekende films, deze als volgt kunnen worden samen gevat. Er is n.1. komen vast te staan, dat de goede sprekende films wel en de slechte sprekende films geen resultaten bereiken, hetgeen eveneens kan worden gezegd van de stomme films, zoodat ten slotte alles neerkomt op de kwaliteit der filmwerken. In vorige jaarverslagen werd reeds vermeld, dat het meerendeel der filmver huurkantoren absoluut geen rekening heeft gehouden met de ver anderde tijdsomstandigheden, terwijl dit heden ten dage nog het geval is. Mocht ons bestuur daarom het vorige jaar reeds een waarschuwend woord doen hooren aan het adres van de filmver huurders, thans rust op dit college nogmaals de plicht onder de aandacht der filmverhuurders te brengen, dat er sterk rekening mede dient gehouden te worden, dat de veranderde tijdsomstan digheden een andere houding vereischen. 80

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 75