Reductie-biljetten* In de jaarlijksche Algemeene Vergadering van 31 Januari 1931 meende de voorzitter onzer afdeeling reeds onder de aandacht der leden te moeten brengen de wenschelijkheid, om het verstrekken van de verschillende reductie-biljetten tot een minimum te beper ken, alhoewel hij duidelijk liet uitkomen, dat hij hier niet dwingend kon optreden, aangezien ieder lid zijn zaak op zulk een wijze diende te drijven als hij dit wenschelijk achtte, welke meening destijds door de overige bestuursleden ten volle gedeeld werd, Zooals reeds in den aanhef is gemeld zijn hieromtrent besprekingen gevoerd met de bioscoop-directies van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, welke eveneens werden bijgewoond door den Voorzitter van het Hoofdbestuur, den heer Hamburger, die hierbij sterk naar voren bracht de kwestie der prijsverlaging, welke ten slotte reeds te Rot terdam tot een catastrophale prijsverlaging geleid heeft. De Voorzitter bracht vooral naar voren, dat het gevaar van een dergelijke prijsverlaging hoofdzakelijk hierin ligt, dat ten slotte het bedrijf willens en wetens naar den afgrond gevoerd wordt, aange zien men weer na eenige weken terugvalt op het niveau van vroe ger. Ten slotte werd met algemeene stemmen in de vergadering, dd. 12/12 gehouden, besloten dat voorloopig tot en met einde Januari 1932, de leden onder geen enkele omstandigheid de prijzen zouden verlagen, noch zouden overgaan tot het uitgeven van reductie biljetten. Couranten-advertenties. Ondanks de verschillende projecten, welke door ons bestuur aan de leden werden voorgelegd, mocht het bestuur onzer afdee ling er nog steeds niet in slagen, de leden te overtuigen in te gaan op het voorstel tot het plaatsen van minder groote advertenties in de verschillende dagbladen, hetgeen het Bestuur uitsluitend toe schrijft aan de laksheid van eenige leden onzer afdeeling. Toegang werkloozen. Verder werd in het loopende vereenigingsjaar gedurende een aantal weken toegang aan werkloozen, op bepaalde dagen en uren, verschaft tot de voorstellingen in de verschillende bioscopen. In verband met eenige klachten, welke bij het bestuur waren binnen gekomen omtrent den verkoop van kaarten, verstrekt aan werk- 81

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 76