loozen, heeft het "bestuur ten slotte in de voorlaatste vergadering aan de leden geadviseerd, individueel in deze aangelegenheid te handelen, zooals ieder dit zelf wenschelijk acht en dit besluit ter kennis van den Haagschen Bestuurdersbond, welke deze aange legenheid regelde, gebracht. Circussen, Naar aanleiding van de komst van het circus Sarasani en de geruchten, dat na het vertrek van Sarasani wederom het Circus Gleich zijn intrede in Den Haag zou doen, vond een bespreking plaats tusschen het bestuur onzer afdeeling met den heer Burge meester, in welke bespreking ons Bestuur de bezwaren der afdee ling 's-Gravenhage naar voren bracht omtrent de unfaire concur rentie, welke door Sarasani aan de bioscopen werd aangedaan, n.1. hierop neerkomende, dat alle soorten van faciliteiten aan genoemde onderneming werden toegestaan, welke faciliteiten de autoriteiten in den loop der jaren aan de bioscoop-exploitanten weigerden. De Burgemeester deelde ons bestuur mede, in de toekomst met de wenschen en belangen der bioscoop-exploitanten ernstig reke ning te zullen houden. Personeele Belasting, Verder maakte in een der afdeelingsvergaderingen de heffing der Personeele Belasting een punt van bespreking uit en werd be sloten, in verband met de actie, welke door het hoofdbestuur dien aangaande gevoerd wordt, eerst nadere resultaten af te wachten, alvorens zelf de kwestie nader te entameeren. Auteursrechten, Het Bestuur der afdeeling meent ten opzichte van deze aange legenheid te moeten mededeelen, dat nog steeds de kwestie, in hoe verre auteursrechten verschuldigd zijn voor sprekende films, niet opgelost is en meent het Bestuur eveneens in verband met het feit, dat deze kwestie ook de aandacht van het Hoofdbestuur heeft, momenteel te moeten adviseeren, het verloop van deze aangelegen heid even te moeten afwachten. Het bestuur is ten slotte van meening, dat organisatorisch veel meer nog zou te bereiken zijn, indien alle leden unaniem zouden medewerken en alle genomen besluiten, zooals dit behoort, behoor lijk zouden honoreeren, te meer daar de moeilijke tijdsomstandig- 82

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 77