de minimum-entreeprijs in de Rotterdamsche bioscopen werd vast gesteld. Door het bestuur werd nog een poging aangewend om tot algeheele afschaffing te komen van eiken vorm van reductie biljetten, hetgeen echter niet heeft mogen gelukken. Zoo ook een regeling, die zou leiden tot algeheele afschaffing van het cadeau stelsel, mocht bij de leden geen ingang vinden. Bestuurs-Functies. Daar in het afgeloopen jaar verschillende plaatsen vrij kwamen in het Hoofdbestuur en in de Commissie van Geschillen, is het mogelijk geworden dat twee onze bestuursleden werden verkozen, n.1. de heer P. Vermeer tot Hoofdbestuurslid en de heer C. S. Roem tot lid van de Commissie van Geschillen. Vermakelijkheidsbelasting. In het afgeloopen jaar heeft het bestuur wederom verschillende stappen gedaan om tot een verlaging te komen van de Vermakelijk heidsbelasting. Door de zeer moeilijke tijden, die ook de gemeente- financiën hebben getroffen, zijn hier echter nog geen resultaten bereikt. Zondagochtend-Voorstellingen» In het afgeloopen jaar is door het bestuur nog een zeer belang rijke zaak ter tafel gebracht en wel de Zondagochtend-voorstellin gen. Deze voorstellingen, vroeger gebracht als speciale kunst- ochtenden, namen in den loop van het jaar al meer het amuse mentskarakter aan, met het gevolg, dat de resultaten der Zondag voorstellingen in de bioscopen daardoor ongunstig beïnvloed zijn. Daar de leden nog niet tot één gedachte konden komen tot oplos sing dezer aangelegenheid, en ook een voorstel van het bestuur geen ingang mocht vinden, is deze kwestie nog niet tot een goed einde gebracht. Buitenlandsche circusondernemingen* Het bestuur heeft in het afgeloopen jaar bij request en onderhoud nogmaals het college van B, en W. er op gewezen, dat het voort durend toelaten van buitenlandsche circusondernemingen zeer groote schade veroorzaakt aan de ter stede gevestigde Theaters. Het mocht het Bestuur gelukken de toezegging te verkrijgen, dat 85

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 80