toelating van buitenlandsche circusondernemingen zal geschieden in een periode, waarin zij de minste schade kunnen veroorzaken aan de terstede gevestigde Theaters. Hoofdbestuur. In het afgeloopen jaar heeft het Afdeelingsbestuur het Hoofdbe stuur verzocht om een nauwere samenwerking tusschen het Hoofd bestuur en de Afdeelingsbesturen, hetgeen de belangen van den Bond ten zeerste zou dienen en een snellere afwerking van zaken in de hand zou werken. Dagblad-Contracten. In het afgeloopen jaar is het het bestuur wederom mogen geluk ken, collectieve contracten af te sluiten voor de leden der afdeeling met het dagblad de Voorwaarts en de Nieuwe Rotterdamsche Courant. Wijziging in Directies en exploitaties. In het afgeloopen jaar kwam er verandering in de leiding der exploitatie van het W. B, Theater. Het Royal Concern te Amster dam huurde van de N.V. ,,Het Westen' het W. B, Theater en verzekerde zich bepaalde interessen bij het City-Theater. Tot Di recteur van het nieuwe W. B, Theater, genaamd Capitol, werd de heer Ir. F. Oyens benoemd. In de maand December kwam er al verandering in de Directie en trad in de plaats van genoemden heer de heer S. den Hartogh, voormalig exploitant van het Scala-Theater. Vaststellen entree-prijzen. In de maand December van het afgeloopen jaar werd door ver schillende bioscoopconcerns hier te lande een resolutie aangenomen, waarbij zij overeenkwamen de entreeprijzen van de theaters op dat oogenblik niet te verlagen en verzochten het Hoofdbestuur ten spoedigste met nadere voorstellen te komen, die er toe zouden leiden, dat er een overeenkomst zou worden gesloten tusschen alle leden van den Bond. Deze resolutie werd ook te Rotterdam in een spoedvergadering behandeld. Daar verschillende leden de meening waren toegedaan, dat, daar er reeds twee jaar een regeling te Rotterdam tusschen de leden bestaat, een regeling, waarbij de 86

Jaarverslagen | 1931 | | pagina 81