Naast het optreden naar buiten (het afdeelingsbestuur werd o.a. ook gemengd in een kwestie die onstaan was tusschen het Asta Theater en de Nederlandsche Artisten Organisatie) heeft het Af delingsbestuur verschillende aangelegenheden van internen aard in behandeling gehad. In dit verband moge allereerst gereleveerd worden, dat een door de Afdeeling Amsterdam in samenwerking met andere plaatselijke afdeelingen ontworpen Afdeelingsreglement op 13 Maart 1933 door de Algemeene Vergadering van den Nederlandschen Bioscoop- Bond is vastgesteld en vanaf dien datum in werking is getreden. De uitgifte van gratis-entreebewijzen aan werkloozen vanwege de Afdeeling Amsterdam moest het Afdeelingsbestuur stopzetten. Aan de organisatie van de Amsterdamsche Week door de Ver- eeniging 't Koggeschip heeft de Afdeeling haar medewerking ver leend door toe te staan, dat de deelnemers aan deze reclameweek een reductie op de bioscoopplaatsen van 20 pet. verkregen. Aan het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zijn adviezen gegeven nopens de volgende zaken: Ie. de boycot van Duitsche films door diverse politieke- en vak organisaties; 2de. een plan om surseance van betaling reglementair mogelijk te maken; 3de. een plan van de Afdeeling Den Haag om voorloopig het film- en bioscoopbedrijf in Nederland te „sluiten". Ten aanzien van den boycot van Duitsche films heeft het Hoofd bestuur een compromis gesloten met het boycotcomité voor Duitsche waren. Omtrent het z.g. ,,surséance"-plan heeft het Afdeelingsbestuur, sinds het zijn advies heeft uitgebracht, niets meer vernomen. Het Haagsche plan is in studie genomen door een Commissie van vertegenwoordigers der diverse afdeelingen, in welke Commissie de Afdeeling Amsterdam vertegenwoordigd is door de heeren J. Veerman en W. K. C. van Royen. Intusschen is het aantal Amsterdamsche bioscooptheaters met 2 nieuwe bioscopen (Alhambra en West End, die in December ge opend werden), vermeerderd, terwijl in den loop van het jaar één der kleinste bioscopen (Thalia) haar deuren heeft gesloten. Het Afdeelingsbestuur kwam in 1933 8 maal in vergadering bij- 68

Jaarverslagen | 1933 | | pagina 65