b. dat bovendien deze bioscoopexploitanten erin toegestemd hebben rekening te zullen houden met aanwijzingen, welke een door B. en W. aan te wijzen adviseur in bijzondere ge vallen ten aanzien van eventueele wijziging der leeftijdsgren zen zal geven; Besluit: aan B. en W. de bevoegdheid te geven art. 5 van de verorde ning, als bedoeld in art. 4 der Bioscoopwet voor onbepaalden tijd buiten werking te stellen." Na aanneming van dit voorstel zou en dit was de strekking van het te nemen besluit vanwege het college van B. en W. een persoon worden aangewezen, die in de gelegenheid zou worden gesteld om de a- en b-films te zien en de exploitanten te advisee- ren om bepaalde a- en b-films te verschuiven naar resp. de b- of c-klasse, met welker advies de exploitanten rekening zouden hou den. In de vaste overtuiging, dat het te nemen raadsbesluit definitief een eind zou maken aan het voor de ontwikkeling van het bedrijf hinderlijke jeugdverbod, besloot het Hoofdbestuur na de conferen tie met den heer Turien, onder voorbehoud der nadere goed keuring van de algemeene ledenvergadering de bioscoopsluiting in Venlo met ingang van 15 Juni geëindigd te verklaren. De op 6 Augustus gehouden buitengewone ledenvergadering bekrachtig de dit Hoofdbestuursbesluit. Bij de heropening van de Venlosche bioscopen was, gelijk dit ook bij vroegere gelegenheden het geval was, groote belangstelling van de zijde van het publiek, dat zich verheugd toonde over de oplossing van het conflict, dat niet minder dan 14 maanden had geduurd, en waardoor vooral de middenstand groot nadeel had ondervonden. Reeds een week na de heropening van de Venlosche bioscopen kwam de gemeenteraad van Venlo in een spoedvergadering bijeen, waar het voorstel-Turien werd aangenomen, waardoor de kroon op deze maandenlang geduurde actie was gezet. De bioscoopsluiting in Tegelen. Na dien deed de heer Turien een poging om ook het conflict in Tegelen bij te leggen. Tevoren had het Hoofdbestuur zelf het initiatief genomen met B. en W. dezer gemeente in contact te komen. Een uitlating 23

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 23