van Helden-Beringen, hetwelk hem in overweging gaf een request aan den Raad te zenden, met het verzoek de leeftijdsgrensveror dening in te trekken. Intusschen had de op 6 Augustus gehouden buitengewone leden vergadering besloten, den leden te verbieden films te leveren of af te staan voor vertooning in genoemde gemeente. Het stemde tot voldoening, toen het Hoofdbestuur de mededee- ling bereikte, dat de gemeenteraad van Helden-Beringen in zijn vergadering van 13 October met algemeene stemmen besloten had het jeugdverbod in te trekken. Door dit besluit waren de beletselen weggenomen om in deze gemeente een bioscoop op te richten, welke dan ook sindsdien aldaar geëxploiteerd wordt. Hervatting der bioscoopexploitatie in Venray. Met het vooruitzicht dat binnen afzienbaren tijd aan het bio scoopconflict in Venray, dat aan het eind van 1934 bijna 2x/2 jaar had geduurd, een eind zou komen, werd het nieuwe jaar in gegaan. In April waren door eenige raadsleden stappen gedaan om het conflict bij te leggen. Aan dit initiatief was te danken, dat de Raad van de gemeente Venray op 30 Mei de verordening op de ver- makelijkheidsbelasting wijzigde in dien zin, dat de belasting van 25 tot 20 werd teruggebracht, met een minimum van 2.50 in plaats van 10.per voorstelling. Door dit besluit waren echter niet alle beletselen, welke bij het exploiteeren van bioscopen in deze gemeente ontmoet werden, uit den weg geruimd. Het jeugdverbod immers bleef bestaan. Toch was er een strooming in den gemeenteraad, om ook dit laatste beletsel weg te nemen. Daaromtrent werden op 4 December besprekingen gevoerd tusschen vertegenwoordigers van het Hoofdbestuur en eenige leden van den Raad der gemeente Venray. Als uitvloeisel van deze besprekingen zou aan den Raad een voor stel worden gedaan, de leeftijdsgrensverordening voorloopig voor den tijd van één jaar buiten werking te stellen. In de eerste dagen van het nieuwe jaar en wel op 11 Januari 1935 werd daarop in een vergadering van den gemeenteraad van Venray besloten, aan Burgemeester en Wethouders de bevoegdheid te geven art. 14 van de algemeene politieverordening in Venray en art. 5 der Bioscoopverordening voor een proeftijd van één jaar buiten wer king te stellen. Daarmede behoort gelukkig ook dit conflict tot het verleden; 25

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 25