Het Hoofdbestuur besloot dan ook in het afgeloopen jaar om deze onredelijke bestrijders van het film- en bioscoopbedrijf geen enkele faciliteit meer toe te staan. In voorbereiding was in verband hiermede een maatregel, den leden te verbieden films ter vertooning af te staan voor de vereeniging „Filmfront" en haar leiders. WETTELIJKE MAATREGELEN. In een vorig hoofdstuk werd reeds melding gemaakt van de nieu we leeftijdsgrensverordening, welke de raad van de gemeente Bergen op Zoom heeft vastgesteld. Verordeningen ex art. 4 der bioscoopwet. Een tweede verordening ex art. 4 der bioscoopwet heeft deze gemeenteraad daaraan nog toegevoegd en wel eene, waarbij een nakeuring van films in het leven wordt geroepen. Aanvankelijk werd de behandeling van het concept-verordening aangehouden op verzoek van het Hoofdbestuur, dat in de gelegenheid werd gesteld zijn grieven daartegen in een onderhoud met het college van B. en W. van Bergen op Zoom uiteen te zetten. Naderhand werd echter deze nakeuringsverordening, die, gelijk het ook met de leeftijdsgrensverordening het geval is, niet op de huidige bio scoopexploitanten kan worden toegepast, door den Raad vastge steld. Bovendien besloot de gemeenteraad van Bergen op Zoom toe te treden tot het lidmaatschap van de Vereeniigng van Noord- Brabantsche en Limburgsche gemeenten voor gemeenschappelijke filmkeuring. Ook het college van B. en W. van Veendam stelde aan den Raad een wijziging van de verordening, als bedoeld in art. 4 der Bioscoopwet, voor, welke behelsde, dat gedurende avondvoorstel lingen na 8 uur kinderen, jonger dan 14 jaren, geen toegang hebben. Nadat het Hoofdbestuur tegen de voorgestelde wijziging van de verordening gedocumenteerde bezwaren bij Burgemeester en Wet houders van Veendam had ingediend, deelde dit college op 28 Juni aan de Raadsvergadering mede, dat het zijn voorstel wenschte in te trekken. Zondagswet. In nog enkele gemeenten ondervonden de bioscoopexploitanten 33

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 33