LEDENVERGADERINGEN. In het afgeloopen jaar werden twee ledenvergaderingen gehou den. Op 23 April vond de jaarlijksche ledenvergadering plaats, waar in overeenkomstig het bepaalde in artikel 35 van de statuten het schriftelijk verslag over de werkzaamheden in 1933 werd uitge bracht, door den penningmeester rekening en verantwoording werd afgelegd van zijn beheer, vastgesteld werd de contributie op dezelfde grondslagen als in het voorafgaande jaar en voorzien werd in de vacatures van het Hoofdbestuur en van de ingestelde commissies. Voor de vacature van voorzitter behoefde geen stemming plaats te hebben, daar als eenig candidaat de heer D. Hamburger Jr. te Utrecht was gesteld. Voor de twee plaatsen, welke door het periodiek aftreden van de heeren E. Alter en B. D. Ochse waren opengevallen, en welke door eigenaren, medevennooten of bestuurders van een filmfabriek, filmimportzaak, of filmverhuurkantoor moesten worden bezet waren candidaat gesteld de heeren E. Alter, Ch. van Biene en B. D. Ochse. Bij de stemming werden de heer Ochse met 142 en de heer Alter met 129 stemmen gekozen (in totaal werden 172 stemmen uitge bracht). Tot leden van de filmbeurscommissie werden herbenoemd de periodiek aftredenden, de heeren Loet C. Barnstijn, N. Bierman en André de Jong Op voorstel van het Hoofdbestuur werd besloten om over te gaan tot de uitgifte van gedrukte maandelijksche mededeelingen. Als uitvloeisel van dit besluit verscheen sinds Mei van het vorig jaar het Bondsorgaan, als bedoeld in art. 36 van de Statuten, onder den naam: „MAANDELIJKSCHE MEDEDEELINGEN VAN DEN NEDERLANDSCHEN BIOSCOOP-BOND". In dit or gaan, waarvan in 1934 zeven nummers verschenen, werden, gelijk in de statuten is bepaald, alle voor de leden bestemde mededeelin gen en publicaties geplaatst. De tweede ledenvergadering werd gehouden op Maandag, 6 Augustus. Grootendeels was deze vergadering gewijd aan de be handeling van een rapport, door het Hoofdbestuur uitgebracht naar aanleiding van een incident, hetwelk zich in de jaarvergadering door een uitlating van een der hoofdbestuursleden had voorge daan. Met geestdrift werd in deze vergadering bekrachtigd het" besluit 44

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 44