gaande beschouwingen omschreven gebeurlijkheden, in het afge- loopen jaar de zorg van het Hoofdbestuur hebben gehad. Examen filmoperateur. In den loop van het verslagjaar verscheen het rapport van de door het Bestuur der Koninklijke Nederlandsche Brandweervereeniging ingestelde filmoperateurs-commissie, in welke commissie het Hoofd bestuur van den Bond vertegenwoordigd was door zijn voorzitter, den heer D. Hamburger Jr. Blijkens dit rapport stelt de comissie voor, gelegenheid te geven tot het afleggen van examen ter verkrijging van bewijs van be kwaamheid als filmoperateur, als hulpoperateur en als operateur van kinokoffers. De commissie stelt verder voor een permanente filmcommissie te benoemen, welke het Bestuur der K.N.B.V. adviseert omtrent alles wat het examen aangaat en waarin, naast een lid van genoemd bestuur en den technisch adviseur der K.N.B.V., alsmede een der leden van de examencommissie, zitting heeft een door den Neder- landschen Bioscoop-Bond aangewezen persoon. Vervolgens is in het rapport uitvoerig omschreven, op welke wijze de examens zullen worden afgelegd, alsmede hoe men meent de kosten aan een en ander verbonden te financieren. Het Hoofdbestuur besloot aan de jaarvergadering van 1933 voor te stellen voor het jaar 1935 een crediet van ten hoogste 1100. beschikbaar te stellen voor gedeeltelijke bestrijding van de kosten der examencommissies. Nieuwe veiligheidsvoorschriften. Na verschijning van dit rapport werd ons land opgeschrikt door de ontzettende ramp, welke in Hilversum heeft plaats gehad door den brand in een vereenigingsgebouw, die tijdens een voor vele kinderen gegeven filmvertooning was uitgebroken. Onze deel neming gaat uit naar de ouders van de jeugdige slachtoffers en tevens naar pater Buis, die door deze ramp wel zeer zwaar op de proef werd gesteld. Naar aanleiding van deze ramp verschenen in de pers polemie ken, waarin wel zeer sterk tot uiting kwam de behoefte aan stren gere veiligheidsvoorschriften in het bijzonder voor niet speciaal als bioscoop ingerichte gebouwen, waarin af en toe films vertoond werden. 47

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 47