leggen op onjuiste mededeelingen, welke hetzij opzettelijk, hetzij onbewust het film- en bioscoopwezen in een kwaad daglicht plaatsten. In dat verband moge worden gereleveerd, dat het Hoofdbestuur in een brief, gericht aan den hoofdredacteur van het dagblad ,,De Telegraaf" protest heeft aangeteekend tegen een publicatie in dat blad betreffende de filmkeuring in Engeland. De Londensche cor respondent van „De Telegraaf" had daaromtrent, naar hij althans in zijn correspondentie beweerde, het een en ander geciteerd uit het rapport van de ,,British Board of Film Censors", welke rapport het Bondsbureau uit Engeland was toegezonden. In het Telegraaf- bericht werd dan medegedeeld, dat niet minder dan 405 films waren afgekeurd, het hoogste aantal sedert de Britsche Raad van Film Censors was opgetreden. 1704 films werden goedgekeurd; op elke 4 films haast was er dus een, waarvan de vertooning niet kon worden toegelaten, aldus het Telegraaf-bericht. Blijkens het in ons bezit zijnde rapport bedroeg het totaal afge keurde films niet meer dan 23. Genoemd dagblad publiceerde ingevolge ons verzoek een tegen spraak, welke ons echter niet ten volle bevredigde. Optreden tegen ongewenschte elementen. Ook was in het afgeloopen jaar de aandacht van het Hoofd bestuur gevestigd op hen, die met minder oprechte bedoelingen trachtten zich op het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf te werpen. Voor zoover het het Hoofdbestuur bleek, dat er bij den opzet om zich kapitaal te verschaffen voor het oprichten van film- ondernemingen ongewenschte elementen betrokken waren, stelde het de justitie- en politie-autoriteiten daarvan op de hoogte. Het gevolg hiervan was, dat enkele buitenlanders met slechte reputatie, die in ons land waren gekomen met grootsche plannen voor de oprichting van filmproductiemaatschappijen, spoedig ons land hebben verlaten. Vanwege den Bond werden eenige malen waarschuwingen in de pers gepubliceerd, waarbij het publiek ervoor gewaarschuwd werd alvorens relaties aan te knoopen met personen, die plannen hebben tot de oprichting van filmmaatschappijen, eerst bij het Bu reau van den Nederlandschen Bioscoop-Bond inlichtingen in te winnen. Dat het publiek deze waarschuwingen ter harte heeft genomen, hebben wij kunnen constateeren uit de vele verzoeken om inlich- 49

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 49