tingen, welke het Bondsbureau in het afgeloopen jaar heeft ont vangen. Dank zij dit optreden van het Hoofdbestuur kon men er voor bewaard worden, dat buitenstaanders van slechte reputatie hun intrede in het bedrijf hebben kunnen doen. Saneering reclamefilmbedrijf. Oo'k het reclamefilmbedrijf vereischte de aanhoudende zorg van het Hoofdbestuur, dat in het afgeloopen jaar zich gezet heeft aan het voorbereiden van saneeringsmaatregelen. De boycot van een filmreiziger, waartoe gelijk hiervoor is gemeld de ledenvergadering van 6 Augustus besloot, doch na van den be trokkene ontvangen verzekeringen van beterschap later weer werd ingetrokken, vormde de inleiding tot een reeks van maatregelen, welke het Hoofdbestuur ter verbetering van de toestanden in dat speciale bedrijf op zijn programma heeft. Het Hoofdbestuur heeft zich voorgesteld dit program in den loop van 1935 tot uitvoering te kunnen brengen. Smalfilmexploitatie. Een ander punt, dat de belangstelling van het Hoofdbestuur in het verslagjaar had, was de opkomst van de smalfilm. Bestudeering van dit probleem leidde tot de conclusie, dat er op het gebied van de exploitatie van smalfilms over de geheele wereld een ware chaos heerscht. Anders zou het immers niet kunnen voorkomen, dat er van filmwerken, waarvan de auteursrechten aan filmverhuurders zijn overgedragen, smalfilmcopieën door anderen dan de rechtheb bende filmverhuurders in omloop worden gebracht. Het Hoofdbestuur ontveinst zich niet, dat dit probleem inter nationaal behoort te worden opgelost, doch het heeft zich voorge nomen, ten spoedigste maatregelen te nemen, om in afwachting van een internationale oplossing van dit probleem, in ons land alvast aan de bestaande wantoestanden op het gebied van de smal filmexploitatie een einde te maken. Steun aan werkloozen. In een der laatste Hoofdbestuursvergaderingen van het verslag jaar stelde het Hoofdbestuur zich de vraag, of de Nederlandsche Bioscoop-Bond voor den wintersteun aan de werkloozen een be- 50

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 50