moeilijkheden verkeerende leden werden getroffen. Onderzocht werd de uitvoerbaarheid van het door de afdeeling „Het Zuiden" aanhangig gemaakte voorstel, dat behelst slechts hen tot het lidmaatschap van den Bond toe te laten, die het bio-< scoopbedrijf als hoofdmiddel van bestaan uitoefenen. Er bleker< onoverkomelijke bezwaren tegen de uitvoerbaarheid van dit voory stel te bestaan, zoodat een afwijzend prae-advies werd ontworpen^ Hetzelfde geschiedde ten aanzien van een voorstel van de af deeling Rotterdam, om van de gelden, die aan de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders worden betaald voor sommaties (roode kaarten)) en boycotten, 80 te storten in de Weerstandskas van den Bond. Uitvoering van het Reglement op het Naamregister. Met de inschrijving van titels in het Naamregister, ingevolge het op 1 Februari 1933 afgekondigde Reglement werd in den loop van het verslagjaar, tegelijk met de verschijning van het eerste nummer van de „Maandelijksche Mededeelingen" een begin ge-; maakt. Door de uitvoering van dit reglement werd het Hoofd bestuur een nieuwe taak toebedeeld, welke ook weer beslag legde: op het toch al omvangrijke werk der Hoofdbestuursvergaderingen.i In 13 gevallen kwamen bezwaarschriften in tegen aanvragen om, inschrijving van titels, meestal op grond, dat de klagers zelf reeds titels van films hadden laten inschrijven, welke gelijkluidend waren aan of veel gelijkenis vertoonden met de titels, waartegen bezwaren waren aangevoerd. In één geval, waarbij twee filmverhuurders elk een film onder denzelfden titel wilden uitbrengen, stelde het Hoofdbestuur zich in verbinding met de Motion Pictures Producers and Distri-< bufors of America Inc. te New York, wijl ook in Amerika dezelfde verwikkelingen met betrekking tot de beide in het geding zijnde films waren ontstaan. Uit het antwoord van de Amerikaansche organisatie bleek, dat tusschen de beide filmproductie-maatschap pijen een overeenkomst was tot stand gebracht, waarin geregeld was onder welke titels de beide films voor de geheele wereld zou< den worden uitgebracht. Het Hoofdbestuur besloot daarop ten opzichte van het lid, dat deze overeenkomst genegeerd had te weigeren den door dat lid aangevraagden titel in het Naamregister in te schrijven. Ten aanzien van de meeste bezwaarschriften kon na overleg 54

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 54