met de aanvragers om inschrijving van bepaalde titels overeenstem ming betreffende wijziging van de titels verkregen worden. Een beslissing op een bezwaarschrift tegen een titel werd aan gehouden in afwachting van een te wijzen vonnis door het Land gericht te München, bij welk rechtscollege deze zaak door de Duit- sche productie-maatschappij, die de rechten op den betreffenden titel meent te bezitten, was aanhangig gemaakt. Enkele bezwaren werden als ongegrond van de hand gewezen. In twee gevallen bleek inbreuk te zijn gemaakt op het recht tot uitsluitend gebruik van den in het Naamregister ingeschreven titel, als bedoeld in art. 19 van het betreffend reglement. In één geval werd het lid, dat inbreuk gemaakt had, een berisping toegezonden en in het andere geval werd art. 9 van het Reglement op het Naar- register toegepast door oplegging van de straf van „waarschuwing". In totaal werden in 1934,'het eerste jaar van de uitvoering van het Reglement op het Naamregister, 321 titels ingeschreven. In verband met het vele werk, dat de inschrijving van titels in het Naamregister de Bondsadministratie veroorzaakte, werd nog door het Hoofdbestuur overwogen een zeker recht voor de inschrij ving te heffen, doch het Hoofdbestuur zag daarvan af, wijl de re gistratie van filmtitels als een algemeen bedrijfsbelang beschouwd werd. Toepassing van art. 17 der Statuten, Nimmer tevoren was het aantal klachten, dat in strijd met de algemeene belangen of de waardigheid van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf of met den goeden naam van den Bond gehandeld was, zóó groot als in het afgeloopen jaar. Niet minder dan ten aanzien van 49 klachten moest een verhoor, als bedoeld in art. 17 der Statuten plaats hebben. Dat hierdoor veel tijd van de Hoofdbestuursvergaderingen in beslag genomen werd, laat zich licht begrijpen. Verschillende klachten richtten zich tegen aan kondigingen in advertenties of strooibiljetten, waarbij dan de za ken van concurrenten op minder aangename wijze werden ge troffen. Vier klachten van dien aard achtte het Hoofdbestuur onge grond; ten aanzien van veertien dezer klachten werden de be klaagden door het Hoofdbestuur in overweging gegeven zich in den vervolge te matigen. 55

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 55