Aanschrijvingen, waarin aangemaand werd tot meer collegiali teit werden verzonden aan: een lid, dat in een naburige gemeente, waar ook een permanente bioscoop gevestigd was, strooibiljetten liet verspreiden; een bioscoopexploitant, die op groote schaal reductiebiljetten in de plaats van vestiging zijner bioscoop liet verspreiden; een lid, dat vóór het theater van zijn collega reclame biljetten liet uitreiken; (twee klachten van dien aard werden ter afdoening in handen van het bestuur der afdeeling Amsterdam gesteld); een donateur, die een ongepaste anonieme advertentie in het „Nieuw Weekblad voor de Cinematografie" had doen plaatsen. De straf van waarschuwing, als bedoeld in art. 17 der Statuten, werd opgelegd aan: 1. een lid, dat in strijd met een met zijn collega's ter plaatse ge sloten minimum-entreeprijs-overeenkomst z.g. „dubbeltjes"- voorstellingen had gegeven; 2. een lid, dat inbreuk had gemaakt op een met zijn collega's ter plaatse gesloten advertentie-overeenkomst; 3. een lid, dat inbreuk had gemaakt op het recht tot uitsluitend gebruik van den ingeschreven titel in het Naamregister (art. 9 van het Reglement op het Naamregister) en bovendien den filmverhuurder, die zich daarover beklaagd had, bij den bui- tenlandschen filmproducent, die de film had geleverd, op wel ker titel inbreuk was gemaakt, op onbehoorlijke wijze ver dacht had gemaakt; 4. een lid, dat getracht had zich te onttrekken aan het Hoofd bestuursbesluit tot sluiting van de bioscopen op den dag dei- uitvaart van het stoffelijk omhulsel van Z.K.H, den Prins der Nederlanden; 5. een lid, dat een filmprogram geleverd had aan een geboycotte zaak. In handen van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders werden gesteld drie klachten betreffende het onrechtmatig verzenden van sommaties (roode kaarten) .door de Filmhuurschuldcommissie. Ongegrond werden nog verklaard negen klachten van onder scheidenen aard. Een lid, dat zich over een filmreiziger van één zijner collega's op minder sympathieke wijze uitlatingen had veroorloofd, werd 56

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 56