Wij gelooven echter de waarheid zeer dicht te benaderen, indien wij zeggen, dat de bedrijfstoestand tengevolge van de economisch slechte omstandigheden over de geheele lijn zeer is achteruitge gaan, in 't bijzonder echter in de mijnstreek en haar onmiddellijke omgeving. Wel geen streek in Nederland wordt zoo ernstig door werkloosheid en loonsverlagingen geteisterd als het vroeger voor ons bedrijf zoo welvarend Zuid-Limburg. Het zal dan ook de taak onzer afdeeling en die van den geheelen bond in de naaste toe komst moeten zijn speciale aandacht aan het behartigen der belan gen onzer Zuid-Limburgsche collega's te schenken. Voor ieder afzonderlijk zal het meer dan ooit plicht zijn met de uiterste sober heid, op verstandige wijze toegepast, zijn exploitatie te voeren. Oude reclame-methoden, die meer gericht waren op het afbreken der ondernemingen van collega's dan op het opbouwen van eigen zaken, zullen moeten worden afgelegd. Deze methoden zijn immers kostbaar, maar bovendien onproductief. Het is ook tegen het toe passen van deze methoden, dat het bestuur in het afgeloopen jaar eenige malen ernstig heeft moeten optreden. In 't algemeen is het werk onzer afdeeling echter in hoofdzaak beperkt gebleven tot het verkenen van krachtige medewerking aan de door het bondsbestuur ondernomen acties. Op de allereerste plaats dient hier genoemd te worden de actie om te komen tot opheffing van het jeugdverbod in de gemeenten Venlo en Tegelen. De actie tegen dit verbod, voor de opheffing waarvan allereerst de Katholieke Film Centrale geijverd had, werd in Venlo met succes bekroond. Een succes, waarvoor onzerzijds het Hoofdbestuur op de algemeene jaarvergadering met een krans gehuldigd werd. De gemeente Tegelen houdt ondanks door de K. F. C. tegen het aldaar bestaand jeugdverbod aangevoerde argumenten nog aan dit verbod vast. Ook in de gemeente Tegelen zal men echter tot de overtuiging komen, dat een goed beheerd en goed functioneerend bioscoopbedrijf voor iedere gemeente van eenige beteekenis on ontbeerlijk is en dat naar een overeenstemming met het georgani seerde bioscoop-bedrijf moet worden gestreefd. Elke oplossing van een bioscoop-conflict is steeds nog gebleken niet op de eerste plaats in het belang te zijn geweest van het bioscoopbedrijf, doch veel meer nog in het belang van de gemeenschap der stad of van het gewest, waarin de strijd gevoerd werd. Naast deze actie werd voortdurend onze aandacht gevraagd voor het optreden van de vereeniging „Filmfront", die in het Zuiden des lands een dankbaar operatie-terrein meende te kun nen vinden. 79

Jaarverslagen | 1934 | | pagina 78