rechtsgevolg heeft, terwijl bovendien, al ware de verklaring als een zelfstandige machtiging op te vatten, deze dan toch in geen geval de Buma het recht geeft zelfstandig beslagen op toegangs gelden te leggen en die op te vorderen; Overwegende ten overvloede, dat, al had Gronostay rechtsgeldig zijne auteursrechten op de muziek van de film op de A.K.M, over gedragen en al had de appellante van de A.K.M, of van Gronostay zelf het recht gekregen met betrekking tot die rechten zelfstandig in Nederland op te treden, dan nog die overeenkomsten geen rechtsgevolg zouden hebben, omdat het het Hof voorshands wil voorkomen, dat Gronostay in deze geene auteursrechten heeft; Overwegende, dat toch naar het inzicht van het Hof, blijkens de overeenkomst tusschen Gronostay en de Ufa gesloten, de muziek door Gronostay is gemaakt als arbeid in dienst van de Ufa ver richt; Overwegende, dat immers bij die overeenkomst o.m. is vastge legd naar de verklaring van Gronostay: Ich übernehme in Ihrem Auftrage die Komposition, Instrumentation und musikalische Lei- tung für Ihren Tonfilm „Savoy 217". Zu meinen Obliegenheiten gehort ins besondere die Komposition von Liedern, Einlagen usw, ferner die Bearbeitung, Orchestrierung sowie Illustration von Un- termahlungen, Uebergangen und dergleichen. Wahrend der Dauer der Aufnahmen habe ich im Atelier anwesend su zein und auf ïhr Verlangen auch zu dirigieren. Nach Beëndigung der eigentlichen Aufnahmen bin ich verpflichtet soweit dies von mir verlangt wird beim Schneiden des Tons mitzuwirken, Sollten Nachsynchroni- sationen für den Film erforderlich sein, so bin ich auf Ihr Verlan gen verpflichtet, dieselben vorzunehmen und auszufüren. Ich habe meine Tatigkeit in engster fühlungsnahme mit den von Ihnen be- stimmten Persönlichkeiten auszuführen. Die Entscheidung über die Beëndigung der Tatigkeit liegt allein bei Ihnen. Wahrend meiner Tatigkeit für Sie bin ich nicht berechtigt Arbeiten für Dritte zu erledigen; terwijl hij ten aanzien van zijn salaris verklaart: Als Gegenleis- tung für meine gesamte Tatigkeit erhalte ich ein Pauschalhonorar von R.M. 8500; Overwegende, dat het het Hof wil voorkomen, dat uit deze bepalingen volgt, dat hier arbeid in dienst van de Ufa is verricht, immers Gronostay verplicht was zich zoolang de opnamen plaats vonden in het atelier van de Ufa te bevinden, op verlangen der Ufa verplicht was te dirigeeren, mede te werken voorzoover de Ufa dat verlangde aan het knippen van den toon, op verlangen der Ufa nasynchronisaties te ondernemen en uit te voeren, zijn arbeid in nauwste voelinghouding met door de Ufa aangewezen personen te verrichten, gedurende den tijd dat hij voor de Ufa werkte, niet voor derden te arbeiden, terwijl de beslissing over het beëindigen der werkzaamheden uitsluitend bij de Ufa zou liggen, en de beloo ning werd bepaald voor het geheel der werkzaamheden; 112

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 110