Op meerdere vergaderingen maakte het plan tot het in het leven roepen van een accountantscontrole bij vertooningen van films op percentagebasis een punt van bespreking uit en werd tenslotte op de buitengewone ledenvergadering van 28 Augustus besloten het Accountantskantoor B. G. Tal te Den Haag, voorloopig voor een half jaar, volgens een door het Bestuur uitgewerkt plan met deze werkzaamheden te belasten. De leider van dit accountantskantoor, de heer G. W. Ringeling, Lid van het Nederlandsch Instituut voor Accountants, heeft grootendeels persoonlijk deze controles uitge voerd tot volle tevredenheid van onze leden. Het is daarbij een verheugend feit te kunnen vermelden, dat eveneens verschillende exploitanten, waar controles plaatsvonden, hebben gemeend hier over hun tevredenheid kenbaar te moeten maken. Ter vervanging van het bedrij f sbesluit van 11 Februari 1935 inzake de afsluiting van het film- en bioscoopbedrijf, hetwelk op 15 Februari 1936 expireerde, werd in de buitengewone ledenver gadering van den Nederlandschen Bioscoop Bond dato 10 Februari besloten tot het aannemen van een „Nieuwe Leden- en Zaken- besluit". Hoewel onze leden zich de moeite gaven om een tweetal zeer lange vergaderingen aan de bestudeering van dit concept te be steden en hierop verschillende amendementen indienden, besloot de Bondsvergadering verschillende amendementen, waarvan enkele voor ons als levensbelangen golden, zonder meer af te stemmen. Als uitvloeisel van de aanneming van dit „Nieuwe Leden- en Zakenbesluit" was onze Afdeeling verplicht, om een zestal leden naast zes exploitanten in de zoogenaamde „Commissie Nieuwe Zaken aan het Hoofdbestuur ter benoeming voor te dragen. In den loop van het vereenigingsjaar werd door het Hoofdbe stuur besloten tot het instellen van een televisie-commissie, waarin als leden van onze Afdeeling zitting hebben de heeren: E. Alter, P. Burbach en N. R. Besseling. Tenslotte zij nog vermeld, dat in den loop van dit jaar een com missie werd benoemd ter bestudeering van het vraagstuk tot be teugeling van het prijsopdrijven bij het koopen van films in het buitenland. Gedurende het afgeloopen jaar werden 14 Bestuursvergaderingen en 12 Ledenvergaderingen gehouden. Bestuursvergaderingen vonden plaats op 29 Januari, 26 Februari, 28 Maart, 29 April, 23 Mei, 16 Juni, 22 Juni, 18 Juli, 27 Juli, 14 Augustus, 28 Augustus, 12 November, 16 November en 4 December. 118

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 114