Ter vervulling van deze plicht, heeft het Afdeelingsbestuur na ont vangen adviezen van onderscheidene instanties tot nieuwe leden in het Bestuur van de Stichting ,,Bio-Vacantieoord" benoemd de heeren J. S. Croeze (vacature-Ochse), S. J. Kinsbergen te 's-Gravenhage (vacature-Veerman) en Joh. Miedema te Deventer. Er vallen ook mutaties in het Amsterdamsche bioscoopbedrijf te vermelden. Reeds werd genoemd de naam van den heer Buisman, die de exploitatie van het Scala Theater moest beëindigen en in wiens plaats de heer A. Chermoek uit Rotterdam de exploitatie van dit theater, na grondige restauratie en tevens na den naam veranderd te hebben in het Rex Theater heeft hervat. Na een zeer ingrijpende reorganisatie van het Tuschinski-con- cern, waaraan de Bondsvoorzitter en de Bondsdirecteur zich een groot deel van het jaar hebben gewijd, werd een nieuwe maat schappij, de NV. Tubem opgericht, die de exploitatie van het Tuschinski Theater, het Roxy Theater en het Passage Theater tot zich getrokken heeft. Naast den nieuwen directeur dezer Vennoot schap, den heer van Santen, hebben de directeuren van het oude Tuschinski-concern, de heeren A. Tuschinski. H. J. Gerschtanowitz en H. Ehrlich de leiding van de bedrijven der nieuwe Naamlooze Vennootschap behouden. Na de totstandgekomen reorganisatie van genoemd theater-concern, waarbij bepaald was, dat de Neder- landsche Bioscoop-Bond als Trustee van de nieuwe maatschappij zou optreden, heeft het feit, dat de Bondsdirecteur, die tevens de Administrateur van de Afdeeling Amsterdam is, de gedelegeerde van den Bond in de NV. Tubem is geworden, ook in de Afdeeling Amsterdam veel stof doen opwaaien. De op 7 December gehouden vergadering van den Bond keurde echter het beleid van het Hoofd bestuur ten aanzien van deze aangelegenheid goed en daarmede kan het opgewaaide stof geacht worden te zijn vervlogen. Het Ooster Theater, gedurende een reeks van jaren door den heer Godefroa geëxploiteerd, is overgegaan in handen van de heeren M. Schaps en J. Gabbe, die den naam van dit theater ver anderden in Bio-Theater. Aan het eind van het verslagjaar begon de heer J. Buisman weer de exploitatie van het Prinsen Theater, welke voorheen door de heeren A. Wamelink en W. van Gelder was gevoerd. Dan is er aan het eind van het jaar nog een nieuw theater bij gekomen, met name het Hallen Theater aan de Jan van Galen straat, voor welks bouw de ondernemer ingevolge het eerste in 1935 totstandgekomen besluit inzake de afsluiting van het bio scoopbedrijf nog dispensatie had gekregen. 133

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 129