Rest ons nog te vermelden, dat in de leiding van de N.V. Ambio, die het Alhambra Theater exploiteert, een ingrijpende verandering is gekomen, niet alleen door het feit, dat de directeuren, de heeren Griesbach, Ortlieb en Simons, werden opgevolgd door den heer G. van Laeken uit Den Haag, doch meer in het bijzonder van wege de verwantschap, die de N.V. Metro Goldwyn Mayer met dat theater heeft gesloten. Ofschoon er in den loop van het verslagjaar bij enkele leden van de Afdeeling Amsterdam twijfel was gerezen over de activiteit van hun Bestuur, waaraan uiting werd gegeven in een speciaal op hun verzoek belegde Ledenvergadering, moge zoowel door het voorgaande als door de hierna vermelde opsomming van de in het verslagjaar gehouden vergaderingen aangetoond zijn dat voor dezen twijfel geenerlei grond heeft bestaan. Het Afdeelingsbestuur heeft in het afgeloopen jaar 12 Bestuurs vergaderingen (in 1935 9) gehouden, terwijl niet minder dan 9 maal (in 1935 6 maal) een Ledenvergadering werd bijeengeroepen. In de op 6 Februari gehouden Ledenvergadering vormde het concept-Nieuwe Leden- en Zakenbesluit den hoofdschotel; bespre kingen over het aangaan eener collectieve entreeprijzen-overeen komst leidden tot geen resultaat. De Jaarvergadering van 12 Maart, waaromtrent reeds hiervoor het een en ander is vermeld, behandelde het Jaarverslag en de Rekening en Verantwoording over 1935. Bij de vaststelling van de begrooting werd andermaal tot verlaging der contributie be sloten en wel in dezen zin, dat de in 1935 bestaande contributie klassen van 150.—, 100.—, ƒ75.—, ƒ60.— en ƒ40.— verlaagd werden tot resp. ƒ140.—, ƒ90.—, ƒ70.—, ƒ55.— en ƒ35.—, een en ander met handhaving van de laagste klasse op een bedrag van 25.Vervolgens werden tot leden in de „Commissie van Veri ficatie" benoemd de heeren W. van Gelder, J. Godefroa en J. J. Otten. De telegrafisch bijeengeroepen Spoed-Ledenvergadering van 18 April had tot taak de gemoederen te kalmeeren, welke ten ge volge van de reeds hiervoren besproken aankondiging van goed- koope zomerkaarten heftig in beroering waren gebracht. De Buitengewone Ledenvergadering van 23 April hield zich bezig met de voorgestelde nieuwe advertentietarieven en de nieuwe veiligheidsvoorschriften van de brandweer; deze vergadering wees van de hand een verzoek van het Bestuur van Horecaf, om de bioscopen 's avonds vroeger te doen sluiten, alsmede een verzoek van het Nederl. Instituut voor Toerisme (NINTO) om aan de 134

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 130