z.g. „Ninto-toeristen" reductie op de entreeprijzen van de Amster- damsche bioscopen te geven. Op 23 Mei heeft de Spoedledenvergadering zich in hoofdzaak bezig gehouden met de vaststelling van een advies aan den Afdee- lingsraad met betrekking tot een van Bondswege uit te vaardigen voorschrift inzake de vaststelling van minimum-entreeprijzen. De op 16 Juli gehouden Spoedledenvergadering behandelde zeer omstandig het door het Hoofdbestuur aanhangig gemaakte concept- Prijzenreglement. De Ledenvergadering van 15 October, die op verzoek van een negental leden was bijeengeroepen behandelde verschillende grie ven tegen het beleid van het Afdeelingsbestuur, dat zich echter daartegen op goede gronden wist te verweren. In deze vergadering was de Bondsvoorzitter, de heer D. Hamburger Jr„ tegenwoordig. De Ledenvergadering van 19 November hield zich andermaal bezig met het concept Prijzenreglement, waarop op voorstel van verschillende leden eenige amendementen door de Afdeeling Am sterdam werden ingediend. De laatste vergadering in het verslagjaar, welke op 3 December werd gehouden, behandelde de agenda van de op 7 December gehouden Bondsvergadering en besprak verder verschillende aan gelegenheden betrekking hebbende op de exploitatie der bioscopen in de week waarin H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard in het Huwelijk zouden treden. In deze vergadering kon het Be stuur mededeelen, dat, met den heer Hoofdcommissaris van Politie was overeengekomen, dat op dagen, waarop na het middernach telijk uur aan de cafés verlof zou worden verleend om later dan het gewone sluitingsuur geopend te blijven, ook de bioscopen des nachts tot het verlengde sluitingsuur filmvertooningen zouden mogen geven. De Administratie van de Afdeeling Amsterdam verleende ook in het afgeloopen jaar weer haar bemiddeling voor het uitreiken van gratis entreebewijzen voor de middagvoorstellingen in onderschei dene bioscooptheaters ten behoeve van een groote groep werke- loozen. Tevens voldeed zij aan het verzoek van verschillende liefdadig- heidsvereenigingen om via projectieplaatjes in de bioscopen de aan dacht van het publiek op diverse straatcollectes te vestigen. Bij dit laatste denken wij vanzelfsprekend aan het door de Afdee ling Amsterdam gestichte ,,Bio-Vacantie-oord", nu bijna tien jaar geleden. Er zal binnenkort gelegenheid zijn, om een terugblik te werpen 135

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 131