cenzij dit eene, dat n.1. de leden er zich van overtuigd kunnen hou den, dat, indien zij een prijzenregeling voor hun theater zouden vaststellen, die beneden de grens van het redelijke en het zakelijk verantwoorde gaat, zij van het Hoofdbestuur bericht zullen ontvan gen, dat deze regeling niet mag worden gehandhaafd en een nieuwe moet worden vastgesteld, die binnen de grens van het redelijke blijft. Het verbod om filmprogramma's te vertoonen waarop meer dan twee hoofdnummers voorkomen, bleef echter gehandhaafd en is later door het Hoofdbestuur voor alle leden van kracht verklaard. In den loop van dit jaar is dit in één geval in Zuid-Limburg door ons toegepast, terwijl het zich laat aanzien, dat spoedig een tweede verbod zal moeten volgen. Tenslotte volgen hier eenige cijfers en feiten, die in een jaar verslag niet mogen ontbreken, en zonder welke het overzicht der werkzaamheden onzer afdeeling niet volledig zou zijn. Er werden gehouden 10 bestuursvergaderingen en 6 ledenverga deringen. Het bestuur onzer afdeeling onderging geen enkele wijzi ging, evenmin als de afvaardiging naar den Afdeelingsraad, be staande uit de heeren: W. Peters en A. H. Boekraad. Van de leden onzer Zuidelijke afdeeling hadden de heeren W. Peters, die voorheen lid was der Commissie van Geschillen. zitting in den Raad van Beroep, terwijl door den afdeelingsraad de heer Zündick ter benoeming werd voorgedragen in de Com missie N.Z. Wij mogen dit jaarverslag niet besluiten zonder er op gewezen te hebben, dat de belangstelling voor het werk onzer afdeeling bij onze Noord-Brabantsche leden tot heden nog uiterst gering is. Onze geheele afdeeling wordt gedragen door de medewerking en belangstelling onzer Limburgsche leden. Wij koesteren nog steeds de hoop, dat ook vanuit Noord-Brabant weldra de noodige inte resse zal getoond worden. Het is in deze zoo uiterst moeilijke tijden, moeilijk, omdat allerlei nieuwe problemen zich opwerpen, noodzakelijk dat de Nederland- sche Bioscoop-Bond sterk en gezond is, ook door de gezonde kracht zijner afdeelingen. Het is plicht van een ieder om hiertoe naar vermogen mee te werken. A. H. BOEKRAAD, Eindhoven, 18 Februari 1937. Secretaris. ;154

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 150