INTERNATIONAAL CONTACT. Op internationaal gebied is ten aanzien van de muziekauteurs- rechten evenmin een oplossing bereikt. Zelfs is de voor 1936 aan gekondigde internationale conferentie van de bij de Berner Con ventie aangesloten staten, welke conferentie te Brussel zou worden gehouden, niet doorgegaan. Van een herziening dezer conventie zal derhalve voorloopig wel niets komen. Onze vrees, dat na de totstandkoming van de Internationale Film- kamer, tot de oprichting waarvan de Duitsche Rijksfilmkamer het initiatief had genomen, van internationale samenwerking weinig te recht zou komen, is in het afgeloopen jaar maar al te zeer bewaar heid geworden. Van eenige internationale samenwerking op het gebied van film en bioscoopbedrijf was niets, maar dan ook niets te bespeuren. Deze gang van zaken is zeer te betreuren, temeer waar het inter nationaal karakter van het filmverkeer een internationale samen werking vraagt en ook de problemen, welke zich voordoen met be trekking tot de smalfilm en welke zich zeer zeker zullen voordoen als gevolg van de ontwikkeling van de televisie een dergelijke samenwerking gebiedend doen zijn. DE BIOSCOOPWET. Gedurende negen jaar leven wij thans onder vigueur van de Bioscoopwet, zonder dat in deze wet eenige wijziging is gebracht. Dat desondanks het bedrijf niet al te zeer onder de werking van deze wet geleden heeft, is hoofdzakelijk hieraan te danken, dat zoowel de Centrale Commissie voor de Keuring van Films als het bedrijf zich van formalisme onthouden hebben. In den loop der jaren is zoowel bij de leiding van de Centrale Filmkeuring als bij belanghebbenden uit het film- en bioscoopbedrijf de wenschelijk- heid geuit de wet op verschillende onderdeden aan een herziening te onderwerpen. Het zal wel toe te schrijven zijn aan het politieke karakter van deze wet, dat de tegenwoordige Regeering geen nei ging vertoonde om wetswijziging aanhangig te maken. Het vriendschappelijk karakter in de verstandhouding tusschen den Bond en de Centrale Commissie voor de Filmkeuring bleef ook in het afgeloopen jaar ongerept bewaard. Meer speciaal tot de Huis houdelijke Commissie en haren Voorzitter was onze verhouding van den meest aangenamen aard. 45

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 45