een geharnast pleidooi ten gunste van het voorstel had gehouden. Consequenties van het Utrechtsche Raadsbesluit. Het Hoofdbestuur heeft daarop gemeend de consequenties van het Utrechtsche Raadsbesluit logisch te moeten doortrekken. Dit viel het beste te bereiken, indien de verordening voor 100 zou worden nageleefd en het derhalve onmogelijk werd gemaakt, dat te Utrecht voortaan nog bioscoopvoorstellingen door kinderen zouden worden bijgewoond of wel in besloten kring kindervoorstellingen zouden worden gearrangeerd. In de buitengewone algemeene ledenvergadering van 7 Decem ber is dientengevolge op voorstel van het Hoofdbestuur met alge meene stemmen besloten om op grond van artikel 31 der Statuten aan alle leden te verbieden films ten verhuur, verkoop of gebruik af te staan aan of ten behoeve van personen of zaken (alle soorten zedelijke lichamen inbegrepen) die in de gemeente Utrecht woon achtig of gevestigd zijn en die geen leden zijn van den Nederland- schen Bioscoop-Bond. Wellicht dat deze maatregel op den duur het Utrechtsche ge meentebestuur kan doen inzien hoe bespottelijk het is, na 40 jaren film, aan kinderen gepast en opvoedend filmgenot te onthouden. De Bioscoopsluiting te Tegelen. Zooals bekend is de bioscoop in Tegelen sedert 28 April 1933 onafgebroken gesloten. Jarenlang moest het Hoofdbestuur zijn aandacht schenken aan deze bioscoopexploitatie, aangezien zij nimmer loonend gemaakt kon worden als gevolg van het feit, dat wegens de daar bestaande leeftijdsgrensverordening personen beneden de 18 jaar niet tot de bioscopen mochten worden toegelaten. Ondanks herhaalde pogingen om het gemeentebestuur van Tege len tot andere gedachten te brengen, handhaafde dit bestuur zijn aanvankelijk standpunt met het gevolg, dat het Hoofdbestuur voor de keuze om de exploitatie ter plaatse financieel te doen ondergaan, of ter voorkoming van deze debacle de bioscoop aldaar te sluiten, noodgedwongen het laatste middel koos. Weliswaar is er in den loop van 1935 een poging ondernomen om ter plaatse een bevredigende oplossing tot stand te brengen, doch deze poging is mislukt. In den loop van dit jaar zijn er te Tegelen opnieuw stemmen opgegaan om de bioscoop ter plaatse geopend te krijgen. 50

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 50