Tijdens de behandeling van de gemeentebegrooting op Woens dag 23 December heeft het lid van den Raad de heer Welters deze kwestie aangeroerd. Spreker vroeg of er nog steeds geen mogelijk heid was om tot oplossing van het bestaande bioscoop-conflict te komen. Hij betreurde het, dat als gevolg van dit conflict velen naar Venlo gingen om aldaar de bioscoop te bezoeken. Ook de heer Ververgaert onderstreepte de woorden van den heer Welters. De heer Welters diende een motie in, waarin hij erop aandrong, tot oplossing van het conflict te geraken en wel in het belang van den middenstand. De heeren schenen dit belang niet te begrijpen of er althans niet voor te gevoelen, want de motie werd verworpen. Slechts stem den voor de heeren Welters, Verkouteren en Ververgaert. Het blijft dus in Tegelen zooals het was. Zulks tot schade van het bioscoopbedrijf ter plaatse, tot schade van den middenstand, tot schade van de gemeente zelf en tot groot ongerief en ongenoegen van het publiek. BELASTINGEN. Bij de leden van den Bond was in het vorig verslagjaar nogal ontsteltenis gewekt door het feit, dat de fiscus plotseling verlangde, dat ook van den in het filmhuurcontract bedongen auteursprijs zegelrecht zou worden betaald, zulks ingevolge een ministerieele aanschrijving, bij de Inspectie van de Registratie, die het door de rechtspraak aanvaarde beginsel, dat bij een film het materiaal bij zaak en het auteursrecht hoofdzaak is, wederom geheel omver had geworpen. De Ontvanger van het Zegel liet bij verschillende filmverhuur kantoren alle aanwezige filmhuurcontracten in beslag nemen, ten einde voor het volgens hem te weinig betaalde zegelrecht navorde ringen en eventueel ook de in de Zegelwet bepaalde boeten te kunnen heffen. Als gevolg van het direct ingrijpen van het Hoofdbestuur is het gelukkig niet zoover gekomen. Nadat met den Inspecteur der Registratie en den Ontvanger van het Zegel te Amsterdam een voorloopig convenu was getroffen heeft het Hoofdbestuur onmiddellijk een request aan den Minister van Financiën gezonden, waarin onzerzijds werd betoogd, dat niet alleen juridisch, maar ook economisch het essentieele element in de 51

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 51